Індивідуальний газовий котел: чи можна встановити у багатоповерхівці
Індивідуальний газовий котел: чи можна встановити у багатоповерхівці

Індивідуальний газовий котел: чи можна встановити у багатоповерхівці

Індивідуальний газовий котел: чи можна встановити у багатоповерхівці

Для цього треба зібрати певні документи.

Навіть під час війни, українці мають оплачувати комунальні послуги. Деякі громадяни, щоб заощадити на рахунках за комуналку, переходять на індивідуальне опалення. Видання «Газправда» розповіло, як встановити індивідуальний газовий котел у багатоповерхівці.

Хто може встановити індивідуальне газове опалення

Фахівці пояснили, що відповідно до чинного законодавства, були посилені вимоги до мешканців багатоповерхівок, які хочуть встановити автономне газове опалення. Наразі це можливо, якщо:

  • населений пункт, район, вулиця чи будинок офіційно не під’єднані до централізованого опалення;
  • у будинку є центральне опалення, відключити від нього оселю можна за умови, що половина і більше квартир вашої багатоповерхівки вже є офіційно від’єднаними від загальних мереж та опалюються автономно;
  • квартира має бути не вище 10 поверху.

Як встановити індивідуальний газовий котел у багатоповерхівці

Якщо квартира відповідає описаним критеріям, слід пройти певний бюрократичний шлях. Від моменту прийняття рішення до повної реалізації проєкту пройде не менше трьох місяців, а подекуди і більше.

Так, необхідно звернутися до міської або селищної ради, щоб отримати дозвіл з на встановлення автономки у вашій квартирі. Такий дозвіл оформлюється відповідним Рішенням сесії.

Далі потрібно звернутися до контори, яка займається управлінням вашої багатоповерхівки (ЖЕК або інші організації).

«У випадку відсутності централізованого опалення в вашій квартирі необхідно витребувати підтверджуючу даний факт довідку. У іншому випадку – вам нададуть технічні умови щодо подальшого від’єднання від центральної мережі», – йдеться у повідомленні.

Наступний крок – звернення до оператора ГРМ (філії Газмережі або облгазу). При собі необхідно мати оригінали та зроблені заздалегідь копії документів:

  • паспорт та ідентифікаційний код власника квартири;
  • технічний паспорт на квартиру;
  • документи, що підтверджують право власності на помешкання;
  • рішення сесії про  надання дозволу на встановлення ІО;
  • технічні умови або Довідку від ЖЕКу про відсутність в багатоквартирному будинку ЦО;
  • технічні характеристики котла, який планується встановлювати.

Фахівці додали, що не потрібно поспішати з покупкою газового котла, оскільки його тип залежатиме від певних характеристик газової комунікації вашого будинку.

Потім слід очікувати два-три тижні на візит газівника, який огляне приміщення, де планується встановлення котла.

«Спеціаліст надасть зауваження щодо необхідних змін. Наприклад: перемістити газову плиту в інший бік кухні, оскільки котел не може знаходитися над нею та чи доцільно монтувати прилад в обраному вами місці. Якщо котел має гріти воду, варто обрати розташування, яке дозволить не тягнути далеко труби», – йдеться у повідомленні.

Після візиту газівника, побутовий споживач має очікувати на дзвінок. Він має підписати документи, зокрема договір підряду на будівництво мереж внутрішнього газопостачання.

Також споживач отримає дві платіжки:

  • за видачу технічних умов приєднання (сума близько 3 000 грн);
  • за розробку проєктно-кошторисної документації на будівництво внутрішніх мереж газопостачання (орієнтовно 5000-6000 грн).

Після оплати даних послуг оператор ГРМ розпочне оформлення проєкту газового опалення помешкання. Це може тривати від 2-3 тижнів до місяця.

Коли проєктна документація буде готова, побутовий споживач отримає ще один рахунок до сплати – за саме будівництво мережі внутрішнього газопостачання. Суми можуть різнитися кардинально. Все залежить від особливостей будинку. Щонайменше, послуга може коштувати 5000 грн.

«Сюди входить плата за прокладання трубопроводів, демонтаж старого та монтаж нового газового лічильника, вартість самого приладу обліку та усіх матеріалів, які використовуються у процесі», – пояснили фахівці.

Завершальним етапом є виконання технічного нагляду інспектором Оператора ГРМ.

«Ця послуга також платна, обійдеться приблизно в 1000 гривень. На момент виїзду інспектора об’єкт повинен бути повністю готовий до експлуатації. Котел та радіатори – змонтовані, труби пофарбовані у жовтий колір. А димові та вентиляційні канали повинні відповідати робочому проєкт», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, чи можуть позапланово проводити повірку газового лічильника.

Джерело матеріала
loader
loader