Німецькі політики вимагають реакції ЄС і НАТО на заяви Трампа щодо Гренландії
Німецькі політики вимагають реакції ЄС і НАТО на заяви Трампа щодо Гренландії

Німецькі політики вимагають реакції ЄС і НАТО на заяви Трампа щодо Гренландії

Німецькі політики з Соціал-демократичної партії Німеччини, "Союзу-90"/"Зелених" та блоку Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів вимагають збереження суверенітету Данії та чіткої реакції ЄС і НАТО у зв’язку з позицією Дональда Трампа щодо Гренландії.

Вони наполягають, щоб президент США "відкинув ідею, яка суперечить міжнародному праву".

Представник СДПН Андреас Шварц звернув увагу на те, що між рядками у заявах Вашингтона все частіше можна почути "підтекст, спрямований на підготовку до анексії".

Про це пише Tagesspiegel.

Політик наголосив, що окупація "проти волі Гренландії та Данії стане порушенням міжнародного права".

Європа й Північноатлантичний альянс навряд чи погодяться на це "попри всю їхню дружбу" зі Сполученими Штатами, як і дії кремлівського диктатора Володимира Путіна в Україні.

Заступниця голови фракції "Зелених" Агнешка Бруггер додала: інші держави НАТО тепер мають "говорити прямо й діяти відповідно".

Ясність і сила – "єдина мова, яку, схоже, розуміють трампісти".

Вона попередила: будь-хто, хто сьогодні "зручно чи боягузливо" ухилятиметься від відповіді, ризикує стати наступним об’єктом шантажу з боку Трампа.

Вона порівняла Трампа із "хуліганом на шкільному дворі".

Крім того, заяви Трампа й американського віцепрезидента Джей Ді Венса нагадали їй слова Путіна щодо України.

"Так не можна поводитися ні з народом Гренландії, ні з вашим вірним союзником по НАТО Данією", – звернулася вона до керівництва США.

Заступник голови фракції ХДС/ХСС Йоханн Вадефуль визнав, що Трамп мав рацію, коли вказував на стратегічне значення Гренландії і на те, що Росія й Китай можуть діяти там занадто вільно.

Ось чому міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен "також визнав, що статус-кво не є варіантом і що можна зробити більше для забезпечення спільної безпеки в рамках договору".

Політики ХДС/ХСС, за його словами, шукатимуть шлях для захисту спільних інтересів у рамках НАТО, у дусі партнерства та збереження суверенних прав.

Стефані Бабст, колишня старша співробітниця Міжнародного штабу НАТО, висловилася жорсткіше.

Вона наголосила, що "агресивний напад адміністрації Трампа" на Данію та Гренландію "не має прецедентів за всю історію НАТО".

Тому союзники повинні виступити із чіткою спільною заявою, і не можна дозволити, щоб незаконні територіальні претензії до країн-партнерів стали новою нормою.

"Протягом багатьох місяців уряд у Вашингтоні систематично підривав трансатлантичний альянс.

Не лише на словах, а й конкретними діями", – впевнена Бабст.

Адміністрація США порушує Вашингтонський договір 1949 року.

"Територіальна цілісність окремих членів Альянсу закріплена там як основний принцип, як і зобов’язання дотримуватися принципів ООН.

Подібно до Путіна, Трамп і Венс щодня викидають їх (ці принципи.

– Ред.) на сміттник", – заявила політикиня.

Джерело матеріала
loader
loader