У Раді готують до другого читання законопроєкт про підтримку кінематографії
Днями на засіданні Підкомітету у сфері кінематографа та реклами обговорили законопроєкт № 6194 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні», який готують до другого читання. Робота над законопроєктом тривала ще 1,5 року до повномасштабного вторгнення. Про це йдеться в дописі Комітету гуманітарної та інформаційної політики на фейсбуці.
«Цей закон є ключовим для розвитку українського кінематографа. Документ передбачає нові форми підтримки субʼєктів кінематографії та увідповіднює до нових реалій застарілі норми. Це стимулюватиме збільшення виробництва українських фільмів. Завдяки цьому закону будуть створені сприятливі умови для зростання національної кіноіндустрії та підвищення її конкурентоспроможності на світовому ринку», — розповів голова Підкомітету у сфері кінематографії та реклами Павло Сушко.
Народний депутат вважає, що законопроєкт № 6194 стане важливим кроком до розвитку та процвітання української кінематографії.
«Завдяки цьому законопроєкту ми зміцнюємо позиції України у світовій культурі, забезпечуємо гідне представництво на міжнародних кінофестивалях, а також створюємо нові можливості для українських кінематографістів та талановитої молоді. Зокрема, даємо можливість отримати державну підтримку для якісного створення студентами своїх дипломних фільмів», — додав Сушко.
Далі документ з пропозиціями підкомітету обговорять на засіданні Комітету гуманітарної та інформаційної політики. Потім проєкт пропонують внести на голосування в залі парламенту.
Нагадаємо 15 лютого 2022 рокуВерховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 6194 про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки кінематографії в Україні. За таке рішення проголосували 307 народних депутатів. Перед цим його підтримав Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Тоді повідомлялося, що цей законопроєкт розширює перелік видів, форматів, категорій і спрямувань фільмів, передбачає нові форми державної підтримки та особливості її надання, удосконалює процедуру отримання іноземним суб’єктом кінематографії підтримки у формі надання державних субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених таким іноземним суб’єктом при виробництві фільму, і визначає механізми гарантування їхніх виплат тощо.
Фото: Комітет з гуманітарної та інформаційної політики у фейсбуці
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
