Україна та союзники використовують низку технологій для контролю "тиші" у Чорному морі, - Плетенчук
Війська України та країн-союзників використовують різні засоби моніторингу надводної, підводної та повітряної обстановки для контролю ситуації у Чорному морі. Про це повідомив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук, передає NV.
- Також не слід забувати, що Чорне море – це не лише українсько-російське питання. Тут ще чотири країни є, три з яких — члени НАТО, і відповідно мають усі моніторингові засоби, що дозволяють викривати обстановку у повному обсязі. І знову ж таки це все в рамках міжнародного права, - заявив Плетенчук.
За його словами, технічних складностей із моніторингом перемир'я у Чорному морі немає. Спікер зазначив, що слідкувати за дотриманням режиму припинення вогню можливо, оскільки акваторія Чорного моря невелика.
– Це може бути корабельна складова, повітряна компонента – у Чорному морі постійно присутні літаки, які здійснюють моніторинг обстановки. Це супутникові засоби, це справді досить широкий набір інструментів, - наголосив він.
Угоди про забезпечення безпечного судноплавства у Чорному морі було досягнуто на переговорах США з Україною та Росією, які пройшли у Саудівській Аравії 24 березня. Тоді міністр оборони Рустем Умеров заявив, що порушенням "режиму тиші" також вважатиметься, якщо Росія почне переміщати свої військові судна за межі східної частини Чорного моря. Згідно з домовленостями Україна у такому разі має повне право на самозахист.
Російська сторона висунула іншу версію - у Кремлі стверджують, що пункт про безпеку судноплавства в Чорному морі почне діяти після виконання США низки умов. Серед них – часткове зняття санкцій із РФ.
- 25 березня у Білому домі підтвердили, що українська та американська делегація у ході переговорів у Саудівській Аравії домовилися про перемир'я у Чорному морі.
- 26 березня президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон розгляне вимоги, що висуваються Росією, щодо згоди на припинення вогню в Чорному морі.

