/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fabc28122bd110d6e35146bc7ad72a8e6.jpg)
Чому заборонена черемша в Україні та який буде штраф за її збирання та продаж
На ринках та ярмарках почала з’являтись черемша. Проте тим, хто любить поласувати ранньою зеленню варто знати, що продавати та купувати черемшу заборонено.
Чому в Україні заборонено продавати черемшу та яке буде за це покарання — читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Чому заборонена черемша в Україні
Черемша, ведмежа цибуля або дикий часник, є багаторічною рослиною, що, як правило, зростає в лісах України. Через надмірне збирання та знищення природних місць зростання вона опинилася під загрозою зникнення та була занесена до Червоної книги України. Тому продавати цю популярну весняну рослину заборонено.
Чи можна продавати домашню черемшу в Україні
Наразі чимало людей на ринках продають не лісову, а домашню черемшу. Вона трохи вирізняється від лісової кольором й не має сильного насиченого часникового запаху. Проте варто зазначити, що заборона на збирання, продаж та купівлю черемші стосується як дикорослих рослин, так і тих, що були вирощені на власних присадибних ділянках.
Юристи Безоплатної правової допомоги зазначають, що в законодавстві не прописані винятки. Де б вона не виросла — продавати не можна. Тобто черемша може рости на ділянці, а ось продавати її не можна, інакше можна отримати штраф, як і за лісову.
Який буде штраф за черемшу у 2025 році
Бристи БПД зазначили, що порушення заборони на збирання та продаж черемші передбачає адміністративну відповідальність. Щороку працівники поліції та управління лісового господарства проводять спеціальні рейди з метою виявлення порушників.
За збирання черемші в природних умовах загрожує штраф від 510 до 850 грн. Додатково стягується компенсація за завдану шкоду в розмірі 62 грн за кожну зірвану рослину.
За продаж черемші загрожує штраф від 1 700 до 3 650 грн незалежно від того, чи рослина була зібрана в дикій природі, чи вирощена на власній присадибній ділянці.
Отже, існує заборона на черемшу в Україні, через те що рослина занесена до Червоної книги. Це стосується як дикорослих рослин, так і тих, що вирощені на власних ділянках. Тобто вирощування черемші для власного споживання не заборонено, а її продаж вважається незаконною і карається накладанням штрафу.

