Арахамія спростував повідомлення про підготовку до виборів
Арахамія спростував повідомлення про підготовку до виборів

Арахамія спростував повідомлення про підготовку до виборів

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія спростував інформацію, поширену виданням The Economist, про начебто проведену нараду в Офісі президента, яка була присвячена підготовці до проведення парламентських виборів в Україні. Заява, що з’явилася у ЗМІ, викликала хвилю обговорень серед українських політиків, однак офіційна позиція фракції не змінилася, а Арахамія наголосив, що подібна нарада не проводилась.

У коментарі для Суспільного Арахамія категорично заперечив факт наради в Офісі президента. За його словами, на жодній зустрічі, присвяченій підготовці до виборів, він не брав участі, і взагалі такої наради не існувало. Позиція фракції «Слуга народу» залишається незмінною: вибори повинні відбутися лише після того, як буде знятий воєнний стан, і це питання не підлягає обговоренню.

“Ніякі вибори не готуються, ніякої підготовки не ведеться. Парламентські партії та групи погодилися, що вибори повинні пройти через шість місяців після зняття воєнного стану. І в принципі, наша позиція не змінилася”, — зазначив Арахамія.

The Economist повідомив про нараду в Офісі президента, на якій, нібито, обговорювались деталі підготовки до проведення парламентських виборів. Зокрема, згідно з інформацією видання, серед обговорюваних питань були стратегічні аспекти проведення виборів, терміни їх проведення, а також можливі кандидатури для ключових посад. Проте пізніше ці відомості були спростовані представниками української влади.

Давид Арахамія висловив впевненість, що така інформація є результатом непорозуміння чи спотворення фактів. Він додав, що подібні заяви не відповідають офіційній позиції фракції і уряду, які чітко визначили, що вибори можуть відбутися тільки після зняття воєнного стану в країні.

Вибори в Україні, за словами Арахамії, можуть бути призначені лише після того, як буде знятий воєнний стан, що є визначальним фактором для їхнього проведення. Українські політичні партії та групи вже досягли консенсусу щодо цієї позиції, і на сьогодні немає жодних підстав для змін.

Важливим аспектом цієї дискусії є також питання, коли саме може бути знятий воєнний стан. Наразі, враховуючи продовження війни з Росією, відновлення мирного порядку в Україні не прогнозується в найближчі місяці. Тому питання проведення виборів, як підкреслює Арахамія, є таким, що знову постане на порядку денному лише після стабілізації ситуації в країні.

Реакція опозиційних політичних сил на заяви щодо виборів також не змусила себе чекати. Деякі представники опозиції заявили, що з готовністю відреагують на будь-які спроби відкласти вибори чи вплинути на їхні терміни. Зокрема, частина опозиціонерів звернула увагу на необхідність збереження демократичних стандартів та намагання забезпечити повноцінний доступ громадян до голосування, навіть у умовах воєнного стану.

Проте, наразі жодна з політичних сил не виступила з вимогою дострокового проведення виборів. Більшість погоджується з думкою, що вибори повинні відбутися за умови, що ситуація в країні дозволить провести їх без загрози для громадян або безпеки.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader