Google News відтепер не підтримуватиме ручне створення сторінок медіа: як це вплине на показ контенту?
Компанія Google перейшла на автоматичне створення сторінок медіа у сервісі Google News. Про це повідомили у довідці Google.
Відтепер редакції не зможуть самостійно створювати сторінки через RSS-стрічки або додавання URL-адрес. Google також прибрала більшість функцій налаштування в Publisher Center, тож виданням не вдасться змінити назву, логотип чи створити власні тематичні розділи. Натомість Google використовуватиме значки вебсторінок для логотипів, а назви сайтів — для назв видань.
Відео з ютубу також не можна буде подавати через Publisher Center для Google News або Google Assistant. Водночас відео, розміщені напряму в ютубі, автоматично враховуються в системах Google.
Крім того, оновлення передбачають, що видавці не зможуть обмежити видимість публікацій за країнами, окрім випадків, коли йдеться про новинні панелі News Showcase.
SEO-спеціалістка агенції SEOforMedia Єлизавета Мариніна у коментарі для MediaSapiens пояснила, що раніше медіа могли самостійно керувати присутністю в Google News, зокрема, мали змогу вручну додати організацію, налаштувати вигляд сторінки, вказати відомості про основну тематику сайту та його структуру.
«Це давало змогу чіткіше “пояснити” алгоритмам, хто ми, що публікуємо і для якої аудиторії. І хоч офіційно це не гарантувало потрапляння в стрічки, така деталізація, безумовно, могла позитивно впливати на видимість в новинній стрічці», — зазначила Мариніна.
Тепер, за її словами, акцент має зміститися на технічну якість сайту та довіру до медіа. І хоча ці фактори відігравали значну роль і до змін, зараз особливо важливими будуть технічний стан домену, його репутація та поведінка користувачів.
«Необхідно слідкувати за тим, щоб всі сторінки відповідали основним технічним вимогам: розмітка статей, коректний sitemap, швидке завантаження, мобільна адаптація — це все критично важливо. І, звісно, прозорість: прозора інформація про авторів, контактна інформація, оновлення контенту, відсутність клікбейту, фейкової або шкідливої для користувачів інформації на сторінках. Алгоритми все більше “читають між рядків” — не тільки що ми пишемо, а як, для кого і наскільки це корисно», — розповіла SEO-спеціалістка.
Негативні зміни в трафіку з News, найімовірніше, будуть несуттєвими або взагалі відсутніми для тих видань, які й раніше слідкували за цими аспектами у своїй роботі. Якщо ж проблеми таки є, варто оперативно їх усунути.
У Google також підтвердили, що ресурси, які дотримуються стандартів якості контенту, й надалі відображатимуться в Google News. Ранжування матеріалів здійснюється за актуальністю, надійністю, популярністю, мовою, географією і загальною цінністю для читачів.
Єлизавета Мариніна припускає, що причиною обмеження сервісу є прагнення зменшити ручний вплив з боку видавців і уніфікувати процес. Таким чином Google намагається унеможливити спроби видавців «підлаштуватися» під алгоритми замість створення якісного продукту.
«З появою ШІ-сервісів кількість контенту і швидкість його створення сильно зростає, а якісних, а не згенерованих під видачу, матеріалів серед нього стає все менше. Тому Google хоче незалежно від медіа самостійно обирати, що він буде показувати в своїх сервісах», — пояснила SEO-спеціалістка.
Крім того, такі зміни можуть бути спробою зменшити можливість маніпулювати користувачами, не допустити поширення фейкових новин від ненадійних джерел, а також відсіяти копії.
За словами Єлизавети Мариніної, оцінити наслідки для медіа вдасться лише з часом.
Нагадаємо, у листопаді 2024 року Google проводила «обмежене в часі» тестування, під час якого новини медіа із Євросоюзу не відображалися в результатах пошуку, в Google News і Discover. Компанія мала намір визначити, як це впливає на трафік і загальний досвід пошуку.
Фото: wedex.com.ua
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
