САП передала до суду справу екскерівників «Зоря»-«Машпроект», яких звинувачують у розкраданні понад 71 мільйона доларів
САП передала до суду справу екскерівників «Зоря»-«Машпроект», яких звинувачують у розкраданні понад 71 мільйона доларів

САП передала до суду справу екскерівників «Зоря»-«Машпроект», яких звинувачують у розкраданні понад 71 мільйона доларів

Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду справу стосовно чотирьох колишніх директорів ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», яких звинувачують у привласненні 71,6 млн доларів підприємства.

Про це повідомляє пресслужба САП.

“Прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ передав до суду обвинувальний акт щодо 4 колишніх генеральних директорів державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», яких викрили у співучасті в привласненні у складі організованої групи коштів державного підприємства в сумі 71,6 млн дол.

США (1,4 млрд грн за курсом НБУ на момент скоєння злочину)”, - зазначається у повідомленні.

У межах досудового розслідування було встановлено, що керівництво державного підприємства «Зоря»-«Машпроект» організувало схему привласнення коштів цього товариства.

Згідно зі злочинною схемою вони уклали ряд агентських угод із закордонною компанією.

За цими угодами компанія нібито надавала послуги з пошуку потенційних покупців продукції держпідприємства та проведення з ними переговорів щодо укладання відповідних зовнішньоекономічних контрактів.

Згідно з умовами угод, протягом 2013–2018 років за послуги компанії державне товариство сплатило 71,6 млн дол.

Однак слідство встановило, що фактично компанія вищевказані послуги не надавала, і держпідприємство безпідставно перерахувало на рахунки іноземної компанії зазначені кошти, які потім були легалізовані шляхом переведення на рахунки закордонних компаній, зокрема підконтрольних керівникам державного підприємства.

Зазначається, що правоохоронці отримали докази незаконної діяльності учасників схеми завдяки міжнародній правовій допомозі, запити на яку були направлені до більш ніж 20 країн.

Індійські компетентні органи підтвердили факт фіктивних послуг.

Крім того, завдяки даним від Швейцарії та Латвії було відстежено рух незаконно отриманих від державного підприємства коштів у сумі 795 тис.

доларів, понад 222 тис.

євро та 275 тис.

У САП додали, що матеріали стосовно керівника зазначеної приватної компанії-нерезидента, а також щодо інших, ймовірно, причетних осіб виділені в окремі провадження, досудове розслідування в яких триває.

Джерело матеріала
loader