У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше
У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

З 18 травня в Україні діють нові правила мобілізації, згідно з якими право на відстрочку не є довічним. Навіть якщо у військовозобов’язаного є законні підстави для її отримання, періодично доведеться підтверджувати свій статус. А в деяких випадках відстрочку можуть скасувати.

Згідно з постановою Кабміну №560, відстрочка надається військовозобов’язаним за наявності передбачених законом підстав. Це можуть бути сімейні обставини, навчання, стан здоров’я чи бронювання від роботодавця.

Однак відстрочка діє не постійно, а лише поки зберігаються відповідні умови. Наприклад:

  • Якщо відстрочка була надана через навчання, вона анулюється після закінчення університету.

  • Якщо її отримано через наявність трьох неповнолітніх дітей, то після досягнення старшою дитиною 18 років відстрочку скасують.

    ТЦК. Фото: скрін youtube

Також варто пам’ятати, що загальний термін дії відстрочки становить 90 днів. Після цього вона підлягає продовженню відповідно до указу президента про подовження мобілізації. Це означає, що військовозобов’язаним доведеться регулярно підтверджувати своє право на відстрочку та відвідувати ТЦК приблизно раз на 1,5 – 3 місяці.

Щоб уникнути скасування відстрочки, військовозобов’язаний повинен вчасно подати заяву на її продовження одразу після виходу нового указу президента про мобілізацію. Подати заяву можна:

  • У паперовій формі – безпосередньо у ТЦК.

  • В електронному вигляді – через електронний кабінет призовника.

    ТЦК. Фото: скрін youtube

Також важливо знати, що ТЦК можуть перевіряти правомірність відстрочки через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Якщо інформація у реєстрі відсутня або застаріла, людині доведеться особисто приносити документи, які підтверджують її право на відстрочку.

Важливо! Якщо військовозобов’язаний отримав відстрочку, його не направлятимуть на медичний огляд. Винятком є лише ті, хто добровільно вирішив укласти контракт на військову службу.

Нагадаємо,мобілізація після 60 років: що робити пенсіонерам при отриманні повістки

Раніше ми розповідали, що з тюрми – в окопи: кому після вироку доведеться взяти зброю

Також, "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку

Джерело матеріала
loader
loader