Армія Росії підпорядковується спецслужбам: Путін не довіряє своїм генералам, – The Economist
Армія Росії підпорядковується спецслужбам: Путін не довіряє своїм генералам, – The Economist

Армія Росії підпорядковується спецслужбам: Путін не довіряє своїм генералам, – The Economist

Російська армія все більше покладається на спецслужби, оскільки президент Росії Володимир Путін не довіряє своїм генералам, повідомляє The Economist.

Згідно з даними, через два тижні після початку війни в Україні в лютому 2022 року телефон генерала ФСБ Сергія Беседи, відповідального за інформування Путіна про ситуацію в Україні, перестав працювати.

Саме його інформація спонукала Путіна до хибних очікувань, що Україна швидко капітулює.

Коли Україна змогла зупинити наступ, з’явились дані про арешт Беседи, проте через рік він знову брав участь у переговорах про припинення вогню на міжнародній арені.

Експерти вважають, що участь спецслужб у переговорах свідчить про дві важливі речі:.

Путін сприймає переговори не як шлях до миру, а як частину військової операції.

Спецслужби реабілітовані, і тепер катастрофічну військову операцію намагаються представити як успішну.

Вказується, що в умовах невдач на фронті і величезних втрат (понад 200 тисяч загиблих та 600 тисяч поранених) російські війська змушені стикатися не лише з українськими силами, але й з контррозвідкою ФСБ.

Ця організація стала найбільшим і найбільш динамічним підрозділом у російських військових структурах, де зростає вплив і роль спецслужб у війні.

Путін не довіряє своїм генералам, особливо після їхнього недовольства на початку війни.

Коли блицкриг провалився, ФСБ фактично було звинувачено в цьому, що посилило внутрішню напругу серед військових.

Подальша критика з боку Євгена Пригожина, який очолив заколот у липні 2023 року, також вказує на розкол всередині російської армії, де деякі офіцери підтримали цього колишнього "кухаря Путіна".

Після того, як Пригожина "успокоїли", кілька генералів зникли з публічної арени, а самі військові стали жертвами чисток ФСБ.

Призначення нового міністра оборони Росії Андрія Бєлоусова, який не належить до жодної з відомих груп у Кремлі, також є частиною перерозподілу фінансових потоків і боротьби за вплив у країні.

Джерело матеріала
loader
loader