/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fed6fb15d3fd6fa4d7827c6305a4b69ab.jpg)
Наводив жах на танки РФ: що відомо про NLAW, який став справжнім порятунком для України
Легка протитанкова зброя нового покоління NLAW, яку також називають MBT LAW або RB 57 є революційним протитанковим ракетним комплексом, який розробила компанія Saab Bofors Dynamics разом з Великою Британією. Ця ракетна система, яка стріляє з плеча, стала значним інструментом у сучасній війні, яку веде Росія проти України. Про це пише оборонний оглядач журналу 19FortyFive Айзек Зайц.
Що відомо про розробку NLAW
Автор матеріалу розповів, що ПТРК NLAW розроблявся з 1999 по 2008 роки, аби забезпечувати піхотні підрозділи легкою, портативною та високоефективною протитанковою зброєю. Система була розроблена для того, аби її використовував всього один солдат, завдяки чому вона стала ідеальною для піхотних підрозділів, які діють в різних умовах.
NLAW було прийнято на озброєння у 2009 році і з того часу його почали закуповувати такі країни, як Фінляндія, Індонезія, Люксембург, Малайзія, Швеція, Швейцарія, Україна та Велика Британія, підкреслив Зайц.
Характеристики NLAW
За словами оглядача, NLAW важить близько 12,5 кілограмів та має довжину 102 сантиметри, завдяки чому ця зброя є досить легкою для перенесення та розгортання. Сама ракета має діаметр 150 мм та оснащена осколково-фугасною протитанковою боєголовкою вагою 1,8 кг. Також система використовує механізм плавного пуску, завдяки чому ракету можна запускати з будівель або окопів.
"Система наведення NLAW базується на технології прогнозованої лінії прицілювання (PLOS). Оператор відстежує ціль протягом кількох секунд перед пострілом, а електроніка наведення ракети фіксує рух прицілу, щоб розрахувати прогнозований маршрут цілі і траєкторію польоту. Ця здатність "вистрілив і забув" дозволяє оператору швидко переміщатися після стрільби, зменшуючи ризик контратаки", - пояснив Зайц.
Також NLAW має ефективну дальність стрільби від 20 до 800 метрів, максимальна його дальність становить до 1000 метрів. Боєголовка комплексу може проникати на глибину понад 500 мм.
Використання NLAW на війні в Україні
Експерт нагадав, що ПТРК довів свою здатність змінювати правила гри у сучасній війні. Зокрема українські війська ефективно використовували такі ПТРК для знищення багатьох російських танків та бронемашин, показавши ефективність зброї в реальних бойових умовах.
"Портативність, простота використання та здатність "вистрілив і забув" зробили ПТРК безцінним для піхотних підрозділів, що діють у складних та динамічних умовах бою", - зазначив автор матеріалу.
Особливість NLAW для Європи
За словами Зайца, протитанкова ракета NLAW є значним досягненням у протитанкових можливостях піхоти. Завдяки легкій, портативній конструкції, подвійним режимам атаки і здатності "вистрілив і забув", ця зброя стає універсальною та високоефективною для ведення сучасної війни.
"Успіх ПТРК у таких конфліктах, як російсько-українська війна, підкреслює його стратегічну цінність і спонукає інші країни до прийняття на озброєння подібних систем. Оскільки війна продовжує розвиватися, важливість портативної, високоточної зброї, такої як NLAW, буде лише зростати. Дозволяючи піхотним підрозділам знешкоджувати важкоброньовані цілі з мінімальною підготовкою і ризиком, ПТРК NLAW встановив новий стандарт для протитанкових ракетних систем. Її подальший розвиток і розгортання, безсумнівно, визначатимуть майбутнє броньованої війни, гарантуючи, що піхотні підрозділи залишатимуться грізною силою на сучасному полі бою", - підсумував експерт.

