/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F3a81de0bb2f4e0b4fde8d98af167ae23.jpg)
Обсяг споживання білкових продуктів у свинарстві суттєво зменшився
Обсяг споживання білкових продуктів у свинарстві суттєво зменшився
Споживання зернових, олійних і білкових продуктів (зокрема, продуктів переробки сої й соняшнику) в галузі свинарства суттєво скоротилося порівняно з 2023 роком.
Про це заявила президентка асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко, повідомляє пресслужба об'єднання.
«На жаль, констатуємо, що, зважаючи на наслідки африканської чуми свиней та воєнних дій, загальний обсяг споживання цих продуктів зменшився з 1,8 млн т до 1,3 млн т. Аналогічна ситуація спостерігається і щодо білкової групи: якщо до 2024 року її споживання становило орієнтовно 350–360 тис. т, то нині воно скоротилося на 100 тис. т — до приблизно 250 тис. т», — зазначила вона.
За її словами, соя залишається важливим кормовим інгредієнтом у свинарстві завдяки оптимальному амінокислотному складу. Проте через нижчу вартість соняшникового шроту співвідношення використання білкових продуктів у галузі наразі становить 2:1 на користь соняшнику.
Оксана Юрченко також звернула увагу на перспективи використання сухої післяспиртової барди (DDGS) у свинарстві. Вона підкреслила, що розвиток виробництва біоетанолу в Україні робить цей продукт доступнішим, але постає питання його якості та безпеки для тварин.
«Ймовірно, не обійдеться без тісної комунікації між тваринницьким сектором і виробниками біоетанолу, адже для нас надзвичайно важлива якість продукту. Технологія переробки не усуває мікотоксини з післяспиртової барди, а отже, такий продукт не можна вважати безпечним для здоров’я тварин. Безперечно, цей напрям має перспективи з погляду збільшення обсягів виробництва та доступності, проте він потребуватиме конструктивного діалогу. Вирішальними стануть питання якості, контролю за її дотриманням і перевірки вхідної сировини», — пояснила вона.
