Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману
Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману

Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману

В Україні активізувалися шахраї, які намагаються обдурити своїх жертв за допомогою месенджерів. Підозрілі повідомлення фіксуються, як мінімум, у Signal та Telegram. Серед головних методів крадіжки акаунтів та виманювання грошей – повідомлення нібито від служби підтримки та підроблені відео "від друзів".

Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО України. Зокрема, аналітики зазначили, що у Signal останніми днями відбувається розсилка фейкових повідомлень від імені техпідтримки месенджера.

У повідомленнях міститься повідомлення про нібито несанкціонований доступ до пристрою. Шахраї вимагають "верифікацію", щоб нібито запобігти витоку даних.

"Насправді це спроба обманом отримати доступ до облікового запису або пристрою. Signal не передає подібні повідомлення в чаті. Не переходьте ні в які посилання і не відповідайте на наступні запити. У разі отримання подібного повідомлення заблокуйте користувача і надішліть скаргу", – радять експерти.

Крім того, у Telegram з'явилися аферисти, які намагаються виманити гроші українців безпосередньо. Для цього вони зламують акаунти, а потім створюють фейкові відео з використанням особи жертви, в яких вона нібито особисто просить гроші.

"Потім ці "кружечки" надсилають друзям або родичам власника акаунту. Якщо отримали подібне відео - зателефонуйте цій людині або напишіть їй в іншому месенджері. Уточніть, чи справді він посилав це повідомлення", – йдеться в повідомленні.

Також у Telegram повернулася вже доволі стара схема. Йдеться про повідомлення, у яких користувачів просять проголосувати, наприклад, у дитячому танцювальному конкурсі або ж конкурсі малюнків.

"Повідомлення містить посилання нібито на сторінку голосування. Насправді це фішингове посилання. Перехід по ньому може призвести до викрадення персональних даних: логінів, паролів, доступу до банкінгу тощо. У жодному разі не переходьте за такими посиланнями від незнайомих облікових записів. Якщо таке повідомлення надійшло від знайомої людини – напишіть їй в іншому месенджері", – радять експерти.

Джерело матеріала
loader
loader