Світова торгова війна: нові мита Трампа спричинили паніку на ринках і жорстку критику
Світова торгова війна: нові мита Трампа спричинили паніку на ринках і жорстку критику

Світова торгова війна: нові мита Трампа спричинили паніку на ринках і жорстку критику

Початок нової торгової війни — головна тема у світових ЗМІ.

Про що говорять видання та політики у світлі введення Трампом тарифів?.

Вчора президент США Дональд Трамп оголосив про введення 10%-ного базового мита на весь імпорт у США, а також про вищі тарифи для окремих країн.

Лідерами стали Камбоджа (49%), В’єтнам (46%), Шрі-Ланка (44%), Бангладеш (37%), Таїланд (36%), Китай (34%), Тайвань (32%), Індонезія (32%) і Швейцарія (31%).

Для ЄС були встановлені тарифи в 20%.

Світові ЗМІ пишуть, що «Трамп розпалює світову торгову війну» та прогнозують проблеми в економіці США, оскільки рішення може підвищити американську інфляцію і підвищити ціни на майже всі товари.

При цьому вже зараз падають акції американських компаній з виробництвами в Азії, таких як Apple.

В Європі рішення Трампа активно критикують — голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рішення президента США — «серйозний удар по світовій економіці.

Це призведе до зростання протекціонізму і негативних наслідків для мільйонів людей.

Ми готуємо нові контрзаходи».

Міністерство торгівлі Китаю також випустило заяву — «Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав і інтересів.

У торгових війнах немає переможців, і протекціонізм не є рішенням».

Прем’єр-міністр Японії Сігеру Ісиба зазначив: «Японія — один з найбільших інвесторів у США, і ми запитуємо себе, чи виправдане застосування єдиних тарифів до всіх країн».

Прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні, яка має добрі стосунки з республіканцями, пообіцяла зробити «все можливе, щоб досягти угоди з США і уникнути торгової війни».

«Світова торгова війна стала реальністю, і ми повинні використовувати всі ресурси для подолання кризи», — також заявив виконувач обов’язків президента Південної Кореї Хан Дак-су.

Частина політиків висловлює бажання залагодити питання з США (як влада Швеції), тоді як інші готують відповідні заходи (як у Канаді або Швейцарії).

Рішення Трампа викликало особливе здивування в Ізраїлі — там, очікуючи введення тарифів, знизили мита на американські товари до 0%, проте США все одно запровадили з ними тарифи в 17%.

Джерело матеріала
loader
loader