/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2Fbfca6069460d8c2fded8dcc700e4c5a4.jpg)
В США можуть злетіти до небес ціни на алкоголь: Трамп запровадив мито на пиво та порожні банки
У зв’язку з торгівельною війною, проголошеною президентом США Дональдом Трампом, у його країні може різко зрости вартість пива, вина та міцних напоїв.
Через це з магазинів та полиць барів, найімовірніше, зникнуть популярні алкогольні бренди, а також скоротяться робочі місця.
Передбачається, що найбільше від цього рішення постраждають такі міжнародні алкогольні компанії, як Diageo (дистриб’ютор віскі Johnnie Walker, бренді Hennessy, джину Gordon’s та інших напоїв) та Heineken.
Проте експерти зазначають, що найгірші прогнози все ж таки не здійснилися.
Зокрема, аналітик Jefferies Едвард Манді зазначив, що 200% мит на алкоголь з ЄС та 25% мит на мексиканську текілу і канадський віскі вдалося уникнути.
У зв’язку з цим акції алкогольних напоїв 3 квітня відкрилися без змін або навіть у плюсі.
Однак, слід зазначити, що пізніше президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці країни і повідомив, що до товарів, вироблених головними торговими партнерами Сполучених Штатів, будуть застосовуватися підвищені мита.
Зокрема, на імпорт з Євросоюзу (включно з алкоголем) – 20%.
Таким чином, це може завдати значного удару по імпорту пива, який, згідно з даними Бюро перепису населення США, у 2024 році перевищив 7,5 мільярдів доларів.
Головними імпортерами пива в США торік стали:.
Мексика – 6,3 мільярди доларів;.
Нідерланди – 683 мільйони доларів;.
Ірландія – 192 мільйони доларів;.
Канада – 73 мільйони доларів.
Крім того, прогнозується, що через торговий удар Трампа продажі французького вина та спиртного у США впадуть щонайменше на 20%.
А у італійській торговій асоціації Federvini вже готуються пережити нову "економічну травму", нагадавши, що під час першого президентського терміну Трампа експорт пива до США впав на 50%.
"Багато брендів, які неможливо замінити місцевим виробництвом, зникнуть зі столів споживачів у США, тоді як на Італію та Європу насувається серйозна криза виробництва та зайнятості", – заявила президентка Federvini Мікаела Палліні.
Проти такого рішення виступили і в США.
Зокрема, президент і виконавчий директор Ради з алкогольних напоїв Сполучених Штатів Кріс Свонгер нагадав, що протягом останніх десятиліть до алкогольної галузі застосовуються мита за принципом "нуль за нуль", тому вона має бути виключена з основного обсягу імпорту.
