/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Faf0d52724f21e0ff41dc7c2a5fd4142e.jpg)
Вашингтон чекає, коли парламентер РФ відзвітує Путіну після візиту до США – Bloomberg
Спеціальний представник Дональда Трампа Стів Віткофф цього тижня провів дводенну зустріч у Вашингтоні з російським перемовником Кирилом Дмитрієвим.
Як Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з перебігом діалогу, перемовини відбулися в середу і четвер — лише через кілька днів після того, як президент США публічно висловив невдоволення щодо позиції Кремля у врегулюванні війни в Україні.
Зустріч Дмитрієва з Віткоффом
За словами співрозмовників агентства, США наразі призупинили будь-які подальші кроки до моменту, коли Дмитрієв доповість Володимиру Путіну про результати переговорів.
У Вашингтоні очікують на відповідь Кремля, яка стане вирішальною для подальших ініціатив.
– Стів був дійсно зосереджений на рішеннях. Є розуміння, як ми можемо рухатися до завершення угоди, і щодо цього було багато обговорень, — заявив Дмитрієв в інтерв’ю CNN після переговорів.
За даними ЗМІ, американські чиновники дедалі більше розчаровуються темпами переговорів із Москвою.
Минулого тижня сторони нібито досягли попередньої згоди щодо часткового перемир’я в акваторії Чорного моря.
Однак перспективи швидко зникли після заяв російської сторони про залежність домовленостей від зняття санкцій.
У Вашингтоні зазначають: такі умови суперечать попередньо обговореним параметрам і ставлять під сумнів готовність РФ до компромісу.
Крім того, і Москва, і Київ звинувачують одне одного у недотриманні умов тимчасового припинення вогню. Зокрема, мова йде про нові удари по енергетичних об’єктах.
Дмитрієв приїхав до США під “санкційним імунітетом”
Цікаво, що для участі у переговорах Дмитрієву тимчасово скасували персональні санкції, що дозволило йому прибути до Вашингтона.
Після завершення зустрічей він заявив про “значний прогрес” у питанні припинення вогню.
Водночас він натякнув на можливість більш глибокого діалогу між Вашингтоном і Москвою у майбутньому, включаючи обговорення “ширших безпекових гарантій”.

