Рубель для Комарницького: хто міг допомогти втекти з країни головному київському схемщику?
Рубель для Комарницького: хто міг допомогти втекти з країни головному київському схемщику?

Рубель для Комарницького: хто міг допомогти втекти з країни головному київському схемщику?

У справі Комарницького з'явилися нові нюанси та дивовижні збіги

Після публікації "плівок Комарницького", які доводятьтотальну корупційну прогнилість київської влади, не менший скандал викликалидеталі втечі за кордон головного їх фігуранта.

Нагадаємо, журналісти встановили, що втечу Дениса Комарницького супроводжувалипредставники низки спецслужб (позаштатні співробітники СБУ, працівники департаменту стратегічних розслідувань (ДСР) Закарпатського управління Нацполу), а для прикриття операції задіяли авто з написом "200". Такий напис зазвичай використовують для перевезення воїнів, загиблих на війні.

"Дивні співпадіння"

Посібники евакуації Комарницького були спершу затримані НАБУ, а згодом звільнені з посад та вже почали давати свідчення. Крім того, було знято з посади керівника управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області Сергія Химича. І на цьому щодо голосних кадрових рішень у причетних силових структурах – поки все. Тим часом за кадром лишилися справжні організатори втечі Комарницького, ті, хто міг злити йому інформацію про плани НАБУ щодо нього і давав вказівки поліцейським з ДСР.

Наразі існує висока ймовірність, що причетними до втечі Комарницького були люди на високих посадах у головному Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції і навіть в самому НАБУ, яке розслідує так звану справу "Чисте місто" щодо корупції у київській владі.

Такий висновок зробили відразу декілька журналістів-розслідувачів, вивчаючи "дивні співпадіння" у справі Комарницького.

Так, журналіст Володимир Бондаренко переконаний у причетності до втечі Комарницького керівника Департаменту стратегічних розслідувань Андрія Рубеля.

Судячи з біографії Рубеля Андрія Миколайовича, до 2020 року він керував Національною поліцією Закарпатської області, співробітники управління стратегічних розслідувань якої, нагадаємо, супроводжували авто Комарницького під час його втечі. Окрім того, ці працівники, фактично, були прямими підлеглими Рубеля як діючого керівника Департаменту стратегічних розслідувань НПУ.

Також, пише Бондаренко, свого часу підлеглим Рубеля був такий собі Цивінський Олександр Ігорович. Наразі Олександр Цивінський є одним з керівників НАБУ (а саме Третього підрозділу детективів НАБУ), який веде справу Комарницького і обізнаний з усіма її нюансами. Відомо, що він також брав участь у конкурсі на посаду керівника НАБУ, а наразі хоче стати керівником Бюро економічної безпеки.

Скриншот допису Володимира Бондаренка у ФБ

"Напевно, Рубель міг знати план НАБУ по затримці Комарницького і не тільки повідомив останнього, а й гарно підзаробив, маючи інсайд від свого колеги з НАБУ", — вважає Бондаренко.

Інший журналіст, Володимир Бойко, пише про те, що Цивінський не просто був підлеглим Рубеля, а під час служби останнього у Департаменті служби внутрішньої безпеки НПУ буцімто був ним завербований як працівник середньої ланки для "зливу" інформації по кримінальних справах, що вело НАБУ.

Про це, як зазначає Бойко, він дізнався зі специфічної довідки щодо Олександра Цивінського, яку начебто "випадково знайшов". Копію цієї довідки раніше також опублікувало видання" "Українські новини".

"На початку 2017 року… за дорученням ексміністра внутрішніх справ Авакова А.Б., Цивінський О.І. як працівник середньої керівної ланки підрозділів детективів Національного бюро був завербований. Відповідальною особою за вербування виступив на той час Заступник керівника Департаменту внутрішньої безпеки НП Рубель Андрій Миколайович. Цивінський О.І., на платній основі отримував оперативні завдання від Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції, спрямовані на необхідність збору і передачі інформації по ряду кримінальних проваджень", — йдеться у тексті опублікованої ЗМІ довідки.

Довідка щодо Цивінського. Джерело – "Українські новини"

Такі деталі, звичайно, можуть суттєво вплинути на шанси Цивінського стати керівником БЕБ.

Цікаві нюанси

Що стосується Андрія Рубеля, то, вивчаючи нюанси його кар’єри, можна знайти чимало цікавого.

Ще у 2020 році "Харківський антикорупційний центр" спільно з Bihus.Info підготували матеріал, з якого випливає, що рівень життя теперішнього керівника Департаменту стратегічних розслідувань НПУ аж ніяк не відповідав його доходам.

Так, у 2018 році Рубель придбав квартиру на 171 кв.м у престижному будинку в Києві, що поруч з Київським інститутом міжнародних відносин, задекларувавши її вартість у 3,9 млн грн (хоча реальна комерційна вартість була приблизно у півтора раза більша). Як виявилося, значну частину коштів на придбання квартири Рубелю подарував батько, який все життя переважно пропрацював у міліцейських та поліцейських структурах. При цьому усіх вказаних у декларації доходів батька вистачило б хіба на половину такої квартири.

Будинок, де придбав квартиру Андрій Рубель. Джерело - Bihus.Info

Тато також періодично дарував Андрію Рубелю дуже недешеві автівки, на кшталт AUDI A6 та AUDI Q7.

Не бідувала і теща Андрія Рубеля (звичайна працівниця аптеки), яка могла собі дозволити придбати маєтки у Віті-Поштовій під Києвом за 130 тис. доларів та недешеву землю в Карпатах, також вартістю у кілька десятків тисяч доларів.

Маєток Рубелів у Віті-Поштовій. Джерело — Bihus.Info

У деклараціях Андрія Рубеля раніше згадувалося, що він постійно користується тещиною автівкою HONDA CR-V (за 20 тис. доларів). Також відомо, що у 2016 році на тещу був оформлений PORSCHE CAYENNE (близько 40 тис. дол.).

Володимир Бондаренко підлив масла у вогонь, опублікувавши дані, що наразі Андрій Рубель живе у престижному закритому заміському котеджному містечку "Лелека" у Бориспільському районі під Києвом.

Маєток тітки Андрія Рубеля під Києвом. Джерело – ФБ Володимира Бондаренка

Офіційною власницею маєтку є звичайна українська пенсіонерка з Чернігівщини Валентина Вихор. Одночасно вона рідна тітка Андрія Рубеля. На скромну пенсіонерку також наразі записані недешеві AUDI Q7 та LEXUS GX 470.

Розслідувач Бондаренко також згадує, що співробітник ДСР Нацполіції Закарпаття, який супроводжував втечу Комарницького, на допиті зазначив, що його попросив про допомогу в цій справі такий собі Дмитро Нікітін. За співпадінням, саме таке дівоче прізвище в дружини Рубеля. Наразі цю людину, начебто, не встановлено.

"Мій прогноз: ДБР і НАБУ зможе встановити і тоді замість стрілочників з підозрою буде Рубель. Розкішне життя у такому маєтку треба ж якось підтримувати…" — резюмує Володимир Бондаренко.

"Телеграф" зі свого боку також уважно слідкуватиме за розслідуванням справи Комарницького. Очікуємо багато цікавого, не перемикайтеся.

Теги за темою
Київ Корупція ДБР НАБУ
Джерело матеріала
loader
loader