/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F539e924259680d0f4fce03fb6d4ad50d.jpg)
Вчені виявили масштабні рівні нецільового призначення антибіотиків
За даними нового дослідження, проведеного епідеміологами Манчестерського університету, лікарі прописують антибіотики десяткам тисяч пацієнтів з інфекціями, практично не беручи до уваги прогноз та ризик погіршення перебігу інфекції.
– Аналіз 15,7 млн історій хвороби пацієнтів показує, що існує можливість призначати набагато менше антибіотиків, – йдеться в повідомленні.
Результати
Дослідження показало, що найбільш літні пацієнти у вибірці на 31% рідше отримували антибіотики при інфекціях верхніх дихальних шляхів, ніж найбільш молоді.
За словами вчених, це неминуче означає, що багатьом молодим людям призначають антибіотики, навіть якщо вони досить здорові, щоб одужати без них, що може призвести до розвитку резистентності.
І навпаки, багато літніх людей, які не в змозі впоратися з інфекціями без антибіотиків, не отримують їх, що може призвести до ускладнень і госпіталізації.
– Пацієнти з поєднаними захворюваннями на 7% рідше отримували антибіотики при інфекціях верхніх дихальних шляхів, ніж люди без серйозних проблем зі здоров’ям, – зазначають автори дослідження.
Стійкість до антибіотиків
За словами вчених, антибіотики ефективні під час лікування бактеріальних інфекцій, але вони несуть у собі ризик виникнення стійкості до протимікробних препаратів (ЗППП) і втрати ефективності в разі неправильного застосування.
Саме тому стійкість до антибіотиків визнана однією з найсерйозніших загроз світовій громадській охороні здоров’я.
Однак дослідження показує, що антибіотики при поширених інфекціях зазвичай призначають без урахування ризику ускладнень, і це говорить про те, що є багато можливостей зробити більше для скорочення призначення антибіотиків, резюмують науковці.

