ЗНО в 9 класі може стати зручним інструментом для розподілу учнів, - Колебошин
ЗНО в 9 класі може стати зручним інструментом для розподілу учнів, - Колебошин

ЗНО в 9 класі може стати зручним інструментом для розподілу учнів, - Колебошин

Депутат Верховної Ради Сергій Колебошин вважає, що ДПА у вигляді ЗНО для 9 класу могла б бути зручною процедурою для розподілу учнів, які продовжать навчання в 10 класі або вступатимуть до профтехучилищ.

Водночас він підкреслює, що через війну проведення ДПА чи ЗНО неможливе.

Про це народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин заявив в інтерв’ю для видання "Нова українська школа" під час обговорення законопроєктів №13120 та №13120-1, які передбачають зміни до вимог формування мережі академічних ліцеїв.

На запитання про те, як у цих законопроєктах заплановано зарахування учнів до 10 класу після 9-го, депутат відповів, що він вбачає гарним рішенням проведення ДПА у формі ЗНО.

"Це моя думка як освітянина — і вона безвідносна до цього законопроєкту — було б чудово, якби ми запровадили ЗНО після закінчення 9 класу.

Це дуже корисний інструмент для школяра, щоб визначитися з майбутнім, і для держави потужний засіб, що відображає реальну ситуацію", — сказав Колебошин.

Він додав, що це також розв’язало б проблему аномально великої кількості абітурієнтів, які вступають до вищих навчальних закладів.

Депутат зазначив, що йдеться саме про ДПА у вигляді ЗНО, які через COVID-19 та війну не проводили в 11 класі.

"Якби академічний ліцей був самостійним навчальним закладом, це була б ідеальна система, оскільки передбачає окрему процедуру зарахування, а не автоматичне переведення з 9 до 10 класу.

Це питання було б вирішено автоматично", — пояснив парламентарій.

Чи буде справді ЗНО для 9 класу.

Після розповсюдження інформації в мережі про впровадження ЗНО для українських школярів після 9 класу депутат Сергій Колебошин уточнив на своїй сторінці у Facebook, що саме він мав на увазі.

Він підкреслив, що наразі ніякого ЗНО для 9 класів в Україні не запроваджують.

Депутат пояснив, що в інтерв’ю відповів на питання, як можна було б організувати вступ дитини після закінчення 9 класу до академічного чи професійного ліцею.

На його думку, теоретично зручною та найпростішою для учня та навчального закладу була б процедура ДПА у формі ЗНО, що була передбачена в Законі України про повну загальну середню освіту понад 5 років тому і мала б діяти з 2027 року.

"У країні вже 5 років ми скасовуємо державну підсумкову атестацію для 11 класів (через COVID-19, війну).

Про яке запровадження ЗНО (насамперед ДПА у формі ЗНО) для 9 класу може йтися зараз?" — зазначив Колебошин.

Джерело матеріала
loader
loader