/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F65fd452d27fd8841f4eff28fa7d04486.jpg)
Платежі незаконні: експерт пояснив, який пункт у комунальних платіжках – нахабна афера
Голова союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко заявив, що кияни змушені незаконно сплачувати за прибирання прибудинкової території, яке має фінансувати місто.
Як передає "Хвиля", про це він розповів у прямому ефірі Юрія Романенка.
За словами Попенка, незважаючи на скасування головою Київської міської військової адміністрації Тимуром Ткаченком спірного конкурсу на управителів багатоквартирних будинків, районні адміністрації столиці продовжують надсилати мешканцям платіжки із завищеними тарифами.
"Конкурс на управителів у багатоквартирних будинках міста Києва провели. Голова КМВА Тимур Ткаченко заявив, що конкурс скасовується. Він двічі це сказав, видав документ про скасування конкурсу, але керуючі компанії всіх київських районів надіслали людям платіжки з високою вартістю обслуговування будинку. Було 6,5 гривні, а люди вже отримали платіжки по 13 гривень", – розповів він.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F5e4bad85cc4f8f0c35f993332ed29489.jpg)
При цьому експерт продемонстрував офіційну відповідь Дніпровської районної адміністрації на запит щодо законності підвищення тарифів. У документі, за його словами, чиновники фактично визнають, що ігнорують розпорядження КМВА про скасування конкурсу.
"Київська міська військова адміністрація скасувала конкурс, а Дніпровська райдержадміністрація заявляє: 'Хто ви такі, щоб скасовувати цей конкурс?' Хоча сам конкурс був ініційований військовою адміністрацією", – обурився він.
Попенко також підкреслив, що платежі за прибирання прибудинкової території є незаконними з юридичної точки зору.
"Порушення закону насамперед стосується прибирання прибудинкової території. За нього має платити або власник, або, у випадку, якщо людина дає письмову згоду через процедуру загальних зборів мешканців багатоквартирного будинку. Ані першого, ані другого випадку немає, тому за прибирання прибудинкової території має платити КМДА", – пояснив він.
За словами експерта, державні органи в особі районних адміністрацій "ігнорують закони, розпорядження голови КМВА та інтереси людей", змушуючи їх платити за послуги, які має оплачувати місто.
Крім того, Попенко повідомив, що вже почав формувати ініціативні групи мешканців у кожному районі для подачі судових позовів проти керуючих компаній.
"Я вже дав заклик. Зараз будемо формувати групи в кожному районі та подавати до суду, будемо судитися з усіма керуючими компаніями. Тому я всім киянам сказав: це незаконний конкурс, він проведений з порушеннями. Ви не зобов’язані за це платити. Готуйте платіжки, готуйте документи", – закликав експерт.
Він пообіцяв, що від імені Союзу споживачів комунальних послуг буде подавати позови в кожному районі Києва.
"У нас немає іншого варіанта для того, щоб припинити це й змінити ситуацію", – сказав Попенко.
Крім того, експерт зазначив, що проблема з незаконними платежами – лише частина більш глибокої проблеми розпорядження муніципальною землею та зловживань у сфері міського господарства.
Раніше експерт пояснив, скільки платять у Європі за комуналку.

