Напруження в Перській затоці: Іран хоче непрямих переговорів із США через Оман
Напруження в Перській затоці: Іран хоче непрямих переговорів із США через Оман

Напруження в Перській затоці: Іран хоче непрямих переговорів із США через Оман

Іран чинить опір вимогам США щодо прямих переговорів про свою ядерну програму під загрозою бомбардування, попереджаючи сусідів, які приймають американські бази, що вони можуть опинитися під ударом у разі залучення, заявив високопоставлений іранський чиновник.

Хоча Іран відкинув вимогу президента США Дональда Трампа щодо прямих переговорів, він хоче продовжувати непрямі переговори через Оман, давній канал для повідомлень між державами-суперниками, сказав чиновник, який говорив з Reuters на умовах анонімності.

"Непрямі переговори дають можливість оцінити серйозність Вашингтона щодо політичного вирішення питання з Іраном", - сказав чиновник. Хоча цей шлях може бути "складним", такі переговори можуть розпочатися незабаром, якщо повідомлення США підтримають це, додав чиновник.

Іран надіслав повідомлення Іраку, Кувейту, Об'єднаним Арабським Еміратам, Катару, Туреччині та Бахрейну про те, що будь-яка підтримка нападу США на Іран, включаючи використання їхнього повітряного простору або території військовими США під час нападу, вважатиметься ворожим актом, сказав чиновник.

Такий акт "матиме для них серйозні наслідки", сказав чиновник, додавши, що Верховний лідер аятола Алі Хаменеї привів збройні сили Ірану в стан підвищеної бойової готовності.

Попередження Трампа про військові дії проти Ірану сколихнули і без того напружені нерви в регіоні після відкритих воєн у Газі та Лівані, військових ударів по Ємену, зміни керівництва в Сирії та обміну вогнем між Ізраїлем та Іраном.

Побоювання щодо ширшого регіонального конфлікту збентежили держави навколо Перської затоки – водойми, з одного боку якої розташований Іран, а з іншого – арабські монархії, союзники США, через яку проходить значна частина світових поставок нафти.

Речники урядів Іраку, Кувейту, ОАЕ, Катару та Бахрейну не відповіли негайно на запити про коментарі. Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що не знає про попередження, але такі повідомлення можуть передаватися іншими каналами.
У середу іранські державні ЗМІ повідомили, що Кувейт запевнив Іран, що не прийме жодних агресивних дій, спрямованих на інші країни зі своєї території.

Союзник Ірану Росія заявила, що погрози США щодо військових ударів по Ісламській Республіці є неприйнятними, а в п'ятницю закликала до стриманості.

Іран намагається отримати більше підтримки від Росії, але скептично ставиться до відданості Москви своєму союзнику, сказав другий іранський чиновник. Це "залежить від динаміки" відносин між Трампом і президентом Росії Володимиром Путіним, додав чиновник.

Теги за темою
Іран
Джерело матеріала
loader
loader