Відмова від повістки: юристи назвали 4 випадки, коли це законно
Відмова від повістки: юристи назвали 4 випадки, коли це законно

Відмова від повістки: юристи назвали 4 випадки, коли це законно

Воєнний стан триває, а водночас і оповіщення військовозобов'язаних українців. Повістки можуть вручатися майже в будь-яких місцях, але в деяких випадках громадянин може відмовитися від документа без наслідків.

У яких випадках відмова від повістки не загрожуватиме наслідками, розповіли юристи адвокатського об'єднання "Бачинський та партнери" у коментарі для "OBOZ.UA".

Повістка. Фото: скрін youtube

Юристи нагадують, що повістка є викликом до військкомату з метою виконання правил військового обліку. Якщо військовозобов'язаний відмовляється від неї, це розцінюється як порушення військового обліку, внаслідок чого передбачено штраф.

Однак існують винятки, коли можна відмовитись від повістки без наслідків. Всього юристи виділяють 4 випадки.

Наявність актуальних облікових даних та відстрочка від мобілізації

Підстав для вручення повістки немає, якщо чоловік оновив облікові дані, має відповідну позначку та штрихкод для перевірки інформації в реєстрі "Оберіг", а також має актуальну відстрочку.

Виключення з військового обліку

Якщо чоловіка виключено з військового обліку, він має право відмовитися від повістки без будь-яких юридичних наслідків.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Невірні дані у повістці

Якщо представники ТЦК вручають повістку, але в ній зазначені невірні дані одержувача, то військовозобов'язаний може від неї відмовитись.

Невідповідність вимогам

Відмова від повістки також можлива, якщо її вручає особа, яка не має на це повноважень або якщо у документі немає печатки ТЦК або підпису його керівника.

Джерело матеріала
loader
loader