/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F7556c4eb4fc1c48cb9b4599bf78eb082.png)
Процес запущено. Facebook та Instagram відмовилися від фактчекінгу — поки лише у США
З цього тижня в американській версії соцмереж Meta більше не діє програма перевірки фактів. Її повністю замінять на механізм Community Notes.
За словами Джоеля Каплана, директора з глобальних питань Meta, з понеділка, 7 квітня, програма перевірки фактів припинена.
«До обіду понеділка наша програма перевірки фактів у США буде офіційно завершена. Це означає, що жодних нових перевірок фактів не буде», — написав він в X напередодні.
За словами Каплана, замість повідомлень від фахівців з перевірки фактів, які використовувалися раніше, з’являться Community Notes, які дозволяють користувачам платформи самостійно додавати примітки до дописів. Вони почнуть з’являтися для американських користувачів у Facebook, Threads і Instagram. При цьому жодних штрафних санкцій щодо таких дописів вживати не будуть. Раніше дописи, які позначали фактчекери, мали низький рейтинг у стрічках користувачів.
В Meta стверджують, що заміна пропозицій щодо фактчекінгу новою системою зрештою може відбутися і в інших країнах. Розширення очікується упродовж року.
Нагадаємо, у січні Марк Цукерберг оголосив, що його соцмережі використовуватимуть модель Community Notes, що дозволить користувачам самостійно додавати контекст до чужих дописів або викривати фейки, замість того, щоб продовжувати звертатися для фахівців з перевірки фактів з цією метою. На тлі критики цього рішення Meta оголосила, що така зміна відбудеться тільки у США.
Напередодні стало відомо, що новий інструмент модерації контенту Meta працюватиме завдяки алгоритму, використаному у Community Notes в соцмережі Ілона Маска.
