/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Ff01b993d07e17f52abaa8606b08b0880.jpg)
Світові ринки знову обвалюються: S&P 500 пішов у "ведмежу територію" на тлі мит від Трампа
Глобальні фінансові ринки різко обвалилися в понеділок, а індекс S&P 500 офіційно увійшов у "ведмежу територію", впавши на 20% від лютневого піку, оскільки інвестори зіткнулися з наслідками торговельної війни, ініційованої масштабними тарифними політиками президента Дональда Трампа.
S&P 500 відкрився падінням більш ніж на 3% на нью-йоркських торгах, перетнувши поріг, який офіційно визначає "ведмежий ринок". Технологічно орієнтований Nasdaq, який вже перебував у "ведмежій території", впав майже на 4% на відкритті торгів, тоді як промисловий індекс Dow Jones знизився приблизно на 3%.
Президент Трамп не виявив жодних ознак відступу від своєї тарифної стратегії, написавши в соціальних мережах у понеділок вранці, що Сполучені Штати ведуть торговельні переговори з "країнами з усього світу" і що встановлюються "жорсткі, але справедливі параметри". Він також повідомив, що розмовляв з прем'єр-міністром Японії Ісібою, стверджуючи, що Японія "дуже погано ставилася до США в торгівлі" і відправить переговорну команду.
"Поки що немає ознак того, що ринки знаходять дно і починають стабілізуватися", - написали аналітики Deutsche Bank у примітці, коли глобальний розпродаж посилився.
Європейські ринки продовжили різке падіння: німецький DAX впав майже на 10% при відкритті, перш ніж скоротити втрати, тоді як загальноєвропейський індекс Stoxx 600 впав більш ніж на 4%. Азіатські ринки зазнали ще більших втрат: головний індекс Гонконгу обвалився на 13%, а тайванський технологічний ринок втратив 10% своєї вартості.
Європейський Союз відреагував на кризу заявою президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, яка повідомила, що блок "зосередиться як лазерний промінь на 83% світової торгівлі за межами США". ЄС також повідомив, що запропонував Сполученим Штатам тарифи "нуль-за-нуль" на автомобілі та промислові товари, одночасно готуючи контрзаходи для захисту європейських інтересів.
Ціни на нафту короткочасно опустилися нижче 60 доларів за барель у неділю, досягнувши найнижчого рівня за майже чотири роки, що сигналізує про зростаючі побоювання щодо глобального економічного зростання. Ринки криптовалют також обвалилися: біткоїн впав на 10% після оголошення Трампом тарифів, опустившись нижче 78 000 доларів.
Представники Білого дому захищали підхід президента, а торговельний радник Пітер Наварро заявив CNBC, що методологія тарифів "абсолютно надійна і ґрунтується на довгострокових дослідженнях". Наварро стверджував, що адміністрація вирішує "надзвичайну ситуацію, пов'язану з масивним хронічним торговельним дефіцитом", і відкинув занепокоєння бізнес-лідерів, включаючи Ілона Маска, який критикував тарифи.
Кевін Гассетт, голова Національної економічної ради Білого дому, заявив, що адміністрація отримала пропозиції від близько 50 країн щодо потенційних угод, але встановила високу планку для будь-яких домовленостей, які призвели б до зниження тарифів.
Економічні прогнозисти почали прогнозувати значні негативні наслідки: аналітики J.P. Morgan прогнозують, що економіка США скоротиться на 0,3% цього року (порівняно з попереднім прогнозом зростання на 1,3%), а безробіття може зрости до 5,3%. Поєднання економічного скорочення та зростання інфляції створює "стагфляційний прогноз", що представлятиме виклики для політиків Федеральної резервної системи.
"Хоча останні дні на ринках були неспокійними, переналаштування ринків на несподівані події часто є швидким і жорстоким, оскільки трейдери шукають нове дно", - заявила Керол Шлейф, головний ринковий стратег BMO Private Wealth, зазначивши, що поточна волатильність була "посилена, оскільки акції торгувалися на рекордно високих рівнях та завищених оцінках у лютому".
Керівництво Китаю заявило, що готове до тривалої торговельної війни зі Сполученими Штатами, припускаючи, що країна потенційно може вийти сильнішою в результаті, представляючи себе як відповідальну глобальну силу, що відстоює справедливу торгівлю.

