Міноборони розробило законопроєкт про демобілізацію, але Генштабу він не сподобався – ЗМІ
Міноборони розробило законопроєкт про демобілізацію, але Генштабу він не сподобався – ЗМІ

Міноборони розробило законопроєкт про демобілізацію, але Генштабу він не сподобався – ЗМІ

Міноборони розробило законопроєкт про демобілізацію, але Генштабу він не сподобався – ЗМІ

ЗМІ розповіли, що передбачає підготований законопроєкт.

У Міністерстві оборони вже підготували законопроєкт про демобілізацію, але він не влаштовує Генеральний штаб ЗСУ, йдеться у статті «Української правди». Саме з цієї причини, за даними журналістів, відповідний законопроєкт не зареєстрували у Верховній Раді.

Вказано, що документ стосується як звільнення зі служби, так і ротації військових під час воєнного стану. Згідно з документом, як повідомило видання, на демобілізацію мали б право військові, які прослужили щонайменше три роки, виконуючи при цьому бойові завдання на фронті в цілому протягом 18 місяців. Підставою ж для демобілізації вказане рішення верховного головнокомандувача.

Зокрема, у разі ухвалення та реалізації документа, військові могли б звільнитися зі служби протягом місяця. Також у законопроєкті, передбачена для демобілізованих військових відстрочка від призову на один рік. Крім того, документ пропонує запровадити обов’язкову ротацію на військових через 90 діб участі у бойових діях на фронті.

Однак у Генштабі переконані, що законопроєкт, підготований Міноборони, призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотні тисяч досвідчених військових, що «що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів». За словами співрозмовників видання, мова йде про демобілізацію 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів.

Українська Правда
 

Також Генштаб вважає загрозу, що у разі реалізації законопроєкту, довелось би проводити обов’язкову ротацію за недостатньої кількості підготовлених бійців. Крім того, до «негативних» положень віднесли те, яке передбачає покладання на верховного головкома відповідальності за визначення строків звільнення військових зі служби.

В УП зазначили, що актуалізували свій запит до Міноборони щодо «демобілізаційного» законопроєкту 27 березня. Однак на момент публікації відповідь не надійшла. 

Водночас членик комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони й розвідки також попросили міністерство поінформувати, як триває підготовка документа. Від джерел у парламенті УП отримала відповідь МОУ. Ситуація не змінилася – проєкт готовий, але Генштаб проти.

Українська Правда

Раніше член оборонного комітету ВРУ Федір Веніславський вже заявляв, що Міністерство оборони України запропонувало нову систему ротації військовослужбовців, яка передбачає кількамісячний відпочинок після 90 днів безперервної служби та участі в бойових діях. Він назвав це альтернативою закону про демобілізацію. Веніславський пояснив, що на законодавчому рівні чітко регулювати цей процес неможливо, тому він найімовірніше буде оформлений у вигляді підзаконних актів або директив головнокомандувача ЗСУ.

Олександр Сергієнко у статті «Пристрасті по демобілізації, або Як поповнити лави ЗСУ?»аналізує, як нестача резервів підриває наші оборонні спроможності, та розповідає, чому тема демобілізації так вигідна ворогу.

Джерело матеріала
loader
loader