Арттерапія допомогла відновитися захиснику, який втратив зір
Арттерапія допомогла відновитися захиснику, який втратив зір

Арттерапія допомогла відновитися захиснику, який втратив зір

33-річний ветеран, який втратив на фронті зір, продемонстрував, як творчість змінює життя на краще після важкої травми. Історія Павла Марценюка.

Арттерапія як інструмент реабілітації

Творчість, спорт, бізнес-курси — всі ці можливості можуть стати ефективним інструментом відновлення важкопоранених військових у львівському Центрі Незламні.

Після складної черепно-мозкової травми і втрати зору Павло навіть не підозрював, що арт-терапія здатна діяти наче ліки для душі.

Зараз дивляться

До майстерні Центру, де творчість є частиною курсу реабілітації, він прийшов разом зі своєю дружиною.

І попри повну втрату зору, спробував працювати з глиною. І одразу все склалося.

Першим витвіром  стала керамічна тарілочка у формі серця для донечки. Потім почав ліпити тарілочку-листочок, фігурки тощо та виявив, що це запокоює, знімає проблеми і впливає на характер.

— Коли мене щось турбує, я йду до майстерні і раптом усвідомлюю, що всі клопоти зникають, — поділився своїм досвідом ветеран.

Керівник напрямку ментального здоров’я Олег Березюк зазначив, що Павло не просто має творчі здібності, він справжній митець. Його місія — зробити світ краще і яскравіше.

На нещодавньому Форумі “Абілітація: знайти новий стиль життя після травми” спеціалісти, пацієнти, їхні рідні та представники різних сфер обговорювали ефективні інструменти для адаптації військових до нових умов життя.

Для Павла таким інструментом стало нове хобі – робота з глиною. А для когось це спорт чи бізнес-курс та ідея розпочати власну справу.

Тож не лише реабілітаційні центри, а й громади, бізнеси, спортивні та мистецькі школи – всі мають бути залучені до абілітації та створення нових можливостей для наших важкопоранених військових.

Джерело: Центр реабілітації Незламні

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader