Бюджетні потреби та реформи: керівництво Мінфіну обговорило співпрацю з британською делегацією
Бюджетні потреби та реформи: керівництво Мінфіну обговорило співпрацю з британською делегацією

Бюджетні потреби та реформи: керівництво Мінфіну обговорило співпрацю з британською делегацією

Керівництво Міністерства фінансів України провело зустріч з делегацією Великої Британії, під час якої обговорили бюджетні потреби, стан впровадження реформ та співпрацю з МВФ.

Про це повідомило Міністерство фінансів України, передає Укрінформ.

Зазначається, що у зустрічі взяли участь перший заступник міністра фінансів Денис Улютін, заступниця Ольга Зикова, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца, а також другий постійний заступник міністра закордонних справ з питань Співдружності та розвитку Великої Британії Нік Дайнер та представники посольства Великої Британії в Україні.

За словами Улютіна, завдяки підтримці Великої Британії з початку повномасштабного вторгнення Україна залучила 3 млрд доларів США бюджетної допомоги до загального фонду держбюджету та майже 1 млрд доларів США за рахунок доходів від заморожених активів РФ до спецфонду на військові видатки.

Крім того, 3 млрд дол.

США залучено трьома траншами протягом 2022-2024 років через програму DPL Світового банку.

У 2025 році до держбюджету через механізм країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukrainе надійшов 1 млрд дол.

США від заморожених активів РФ.

Цього року передбачено додаткову фінансову допомогу від Великої Британії у розмірі 1 млрд дол.

США у межах DPL, а також найближчим часом очікується наступний транш за ініціативою ERA.

Під час зустрічі сторони відзначили прогрес України у співпраці з МВФ, зокрема успішне завершення сьомого перегляду програми Extended Fund Facility.

Керівництво Мінфіну наголосило на активній підготовці до наступної місії МВФ щодо восьмого перегляду, запланованої на червень.

Обговорювалася також реформа управління публічними інвестиціями в Україні та підтримка Великої Британії у цьому напрямі.

У міністерстві нагадали, що у 2024 році вже затверджено пілотний Єдиний портфель публічних інвестицій, який налічує 769 проєктів вартістю понад 60 млрд дол.

США, з яких 92 проєкти вже відібрано урядом для фінансування.

Британська сторона зазначила, що розглядає подальші кроки з посилення технічної підтримки українського уряду у реалізації реформи управління публічними інвестиціями.

Як повідомляв Укрінформ, пріоритетними напрямками економічної співпраці між Україною та Великою Британією визначено промисловість, енергетику та будівництво, а також розширення програм страхування воєнних ризиків.

Теги за темою
Бюджет Мінфін
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader