Україна продовжує розвивати свій військово-промисловий комплекс та все менше залежить від озброєння союзників, розповідає The Economist. Разом з цим там переконують, що за умови в рази активнішої участі Євросоюзу у забезпеченні нашої держави необхідним покращення бойових успіхів ЗСУ було б ще більшим.
Задовольнити потреби України в обороні може відправка ще більшої кількості іноземного обладнання. Та більшість компаній, які працюють нині у Європі, не прагнуть нарощувати виробництво без довготривалих контрактів, через що реалізувати цей варіант буде не так вже й легко. Та у медіа знайшли вихід — європейці повинні витрачати більше коштів з військової допомоги саме для підтримки української оборонної промисловості. Так ЗСУ на фронті отримають більше зброї від вітчизняних виробників.
Другий варіант — заохочення у вигляді контрактів або спільних інвестицій для створення європейсько-українських проєктів. Так вдалося б розробити швидші та точніші наступальні ракети, отримати спільний досвід у протистоянні БпЛА, а також — що особливо важливо для України — вирішити проблему українського війська з нестачею зенітних ракетних комплексів, тобто систем ППО.
"Укладення контрактів з Україною і створення спільних підприємств з її фірмами було б економічно ефективним способом пом'якшити закінчення американської допомоги, — наголошують в The Economist. — Дайте українським оборонним фірмам більше грошей, і вони створять власні інструменти, щоб тримати Росію на відстані".
Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський наголосив, що підтримка партнерів — особливо США — має вирішальну роль для здатності нашої країни протистояти російському вторгненню. Та зараз надходження з боку Штатів зменшилися, а основну допомогу Сили оборони отримують від європейських партнерів.
Про те, в чому американська допомога Україні незамінна, а в чому її можливо замінити, читайте у статті Віталія Кононученка "Хиткий шлях самостійності: чого очікувати Україні в разі зупинки військової допомоги від США".