/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F3f03724e29c94964a0c09c8cf4899ce7.jpg)
Україна тестує унікальні наземні роботи на оптоволокні, - BI
Розробники кажуть, що ця технологія може змінити правила війни на користь українців.
Україна розробляє нові наземні бойові безпілотники, які керуються через волоконно-оптичний кабель, що дозволяє обходити російські засоби радіоелектронної боротьби. Йдеться про UGV — наземні дистанційно керовані роботи, пише Business Insider.
Організація Brave1, яка координує військові інновації, повідомила, що ці дрони вже привернули увагу військових у Києві завдяки їх стійкості до перешкод.
"Волоконно-оптичні кабелі можуть також служити альтернативним каналом зв’язку для керування UGV у ситуаціях, коли інші типи з’єднання недоступні через сильні радіоелектронні перешкоди", – заявили в Brave1.
На нещодавніх випробуваннях в Україні було протестовано сім зразків. Brave1 визначила декілька перспективних роботів, головне призначення яких - бойові задачі або атаки з самопідривом. Для логістики така система менш підходить, бо кабелі можуть заплутатися або зачепитися за перешкоди.
На відміну від звичних радіозв'язків, волоконно-оптичний канал забезпечує стабільну передачу відео та управління на великі відстані. Раніше ця технологія використовувалася переважно в FPV-дронах.
UGV можуть доставляти боєприпаси, евакуювати поранених, атакувати ворожі позиції або підриватися біля техніки. Український високопосадовець сказав BI, що такі роботи можуть стати "наступною технологією, яка змінить правила війни".
І Україна, і Росія вже застосовували UGV у бою. Деякі моделі мають кулемети і тепловізори для нічних операцій.
Brave1 підкреслює, що необхідно розробити тактичні підходи до використання нових волоконно-оптичних UGV - це відбувається у співпраці з військовими. У 2025 році Україна планує отримати тисячі таких систем.

