/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fc174ce05c88dcf73a6c92374b52408cc.jpg)
Чисельність ЗСУ є червоною лінією на переговорах, США знають про це – ОПУ
Україна заявила США, що згода на обмеження чисельності її збройних сил або загальної боєготовності армії буде “червоною рискою” в процесі переговорів.
Про це заявив заступник Офісу президента України Павло Паліса в інтерв’ю Reuters, оскільки американський президент Дональд Трамп прагне домовитися про припинення війни з Росією.
Червоні лінії для України на переговорах
Раніше російський диктатор Володимир Путін заявив, що він хоче, щоб чисельність армії України була обмежена. Він також заявив, що Київ повинен відмовитися від прагнення вступити в НАТО і що Москва повинна контролювати всі чотири українські області, на які вона претендує як на свої власні.
– Це принципова позиція України – ніхто, і вже точно не країна-агресор Росія, не буде диктувати Україні, якими збройними силами вона повинна володіти, – сказав Паліса.
Радник глави ОПУ раніше входив до складу української делегації, яка зустрічалася з американськими чиновниками на переговорах у Саудівській Аравії минулого місяця.
За його словами, добре підготовлені українські військові стануть найкращою гарантією безпеки Києва від нових російських атак, якщо і коли буде досягнуто припинення вогню або мирної угоди.
– Я можу припустити, чим керується Російська Федерація – можливо, вони хочуть підготуватися, щоб полегшити собі завдання в майбутньому, але ні. Наше завдання – добре засвоїти уроки (минулого), – додав Паліса.
Під час першої зустрічі з американськими офіційними особами в Саудівській Аравії Україна погодилася на безумовне 30-денне припинення вогню, запропоноване США, після чого Вашингтон відновив військову допомогу та обмін розвідданими з Києвом після короткої перерви.
Однак Росія заявила, що для припинення вогню необхідно виробити важливі умови. Після цього сторони окремо домовилися припинити атаки на енергетичні об’єкти одна одної, але відтоді звинувачують одна одну в порушенні домовленостей.
Київ заявив, що може провести новий раунд переговорів з американськими чиновниками наступного тижня.
Українські чиновники кажуть, що вони поділилися зі США доказами російських атак на енергетичну інфраструктуру. Київ дотримується угоди, сказав Паліса.
Адміністрація Трампа наполягає на якнайшвидшому припиненні повномасштабної війни, розв’язаної Росією в лютому 2022 року, однак укладення міцної мирної угоди видається далеко не неминучим.
Україна також раніше заявляла, що ніколи не визнає суверенітету Росії над українською землею, хоча і публічно визнала, що повернути частину території силою навряд чи представляється можливим.
Весняний наступ РФ
Крім підтримки сильної української армії, Паліса підкреслив важливість гарантій безпеки від американських і європейських партнерів Києва, які могли б допомогти стримати майбутні російські атаки.
Сполучені Штати не взяли на себе зобов’язань щодо надання гарантій безпеки, хоча деякі європейські держави обговорювали можливість створення “коаліції охочих”, яка могла б розгорнути військовий контингент для посилення стримування.
Паліса сказав, що він очікує, що Росія активізує свої наступальні дії наприкінці цього місяця і в травні.
На його думку, Росія зосередить свої наступальні дії на східному місті Покровську, але також може просуватися по східних фронтах у районі Куп’янська та Лиману, а також по південно-східних фронтах у Запорізькій області та в напрямку Новопавлівки.
– Абсолютний пріоритет, на мій погляд, зараз буде на Покровському напрямку, – сказав він.
Російські війська намагаються оточити стратегічно важливе місто Покровськ, щоб просунути свою мету щодо встановлення повного контролю над Донецькою областю України.
Тим часом Київ стикається з невизначеністю щодо майбутнього американської військової допомоги. Відсутність нової допомоги може з часом позначитися на постачанні ракет для систем протиповітряної оборони Patriot, а також наступальних систем HIMARS і ATACMS.
Паліса заявив раніше цього місяця, що Україна ще не обговорювала зі США питання про додаткову допомогу, однак це питання може бути порушено в міру продовження переговорів про припинення вогню.
Україна вкладає ресурси в розвиток власної системи ППО, сказав він, додавши, що кілька країн погодилися передати ліцензії та технічну документацію для виробництва “певного обладнання” в країні.
