Заступниця заступника держсекретаря США з питань Росії та Центральної Європи Соната Коултер та посол Росії у Вашингтоні Олександр Дарчієв провели консультації щодо можливої наступної зустрічі на тлі триваючих переговорів між Вашингтоном і Москвою.
Держдепартамент США повідомив, що під час другого раунду переговорів, який відбувся 10 квітня в Генеральному консульстві Росії у Стамбулі, представники обох країн обмінялися дипломатичними нотами для фіналізації угоди, що стосується функціонування банківських послуг для дипломатичних представництв.
Вашингтон: головною перешкодою залишається російська заборона на місцевий персонал
У письмовій заяві зовнішньополітичне відомство США зазначило, що американська делегація підтвердила свою стурбованість діючими обмеженнями з боку Росії, зокрема забороною на наймання місцевих працівників для посольства США в Москві. У Держдепі це назвали одним із ключових бар’єрів для забезпечення ефективної роботи дипломатичної місії.
Також наголошується, що обговорення проходили в конструктивному руслі, у логічному продовженні попередньої зустрічі, яка мала місце 27 лютого.
Москва виступає за продовження консультацій
За словами Олександра Дарчієва, представника Росії на переговорах, сторони узгодили подальші кроки для полегшення пересування дипломатів та обговорили нові пропозиції, які будуть опрацьовані до наступного раунду консультацій. Час і місце наступної зустрічі наразі уточнюються, додав дипломат.
Дарчієв також підкреслив, що переговори пройшли у позитивній атмосфері, а обидві сторони зацікавлені у досягненні нових домовленостей.
Стамбул як платформа для діалогу
Нагадаємо, перша зустріч між російською та американською делегаціями відбулася 18 лютого в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії. Вона стала початком серії консультацій щодо нормалізації дипломатичних відносин та зниження напруги у контексті війни в Україні.
Другий етап відбувся 27 лютого в резиденції Генерального консула США в Стамбулі, де сторони обговорили функціонування своїх дипломатичних установ. Наступна — вже друга в Стамбулі — зустріч, що відбулася 10 квітня, засвідчила поступ у діалозі.
Туреччина, зі свого боку, продовжує виступати як нейтральна сторона, що сприяє мирним ініціативам і надає майданчик для переговорів.