«Трамп кліпнув»: Washington Post про причини паузи в тарифах і визнання жорстких економічних реалій
«Трамп кліпнув»: Washington Post про причини паузи в тарифах і визнання жорстких економічних реалій

«Трамп кліпнув»: Washington Post про причини паузи в тарифах і визнання жорстких економічних реалій

Скасувавши мита, президент США «прийняв, хоч і без особливого бажання, жорстокі реалії економіки», пише Washington Post у своїй редакційній статті, коментуючи оголошену Трампом паузу в запровадженні мит.

«Трамп кліпнув».

«Протягом тижня після оголошення про запровадження численних тарифів президент Дональд Трамп поводився, як легендарний король Кнуд — розмістив трон на березі і наказав припливу зупинитися.

Тиждень по тому, коли ноги намокли, а вода продовжувала підніматись, Трамп вирішив скористатися рятувальним кругом.

Оголосивши про 90-денну паузу для більшості тарифів для всіх країн, окрім Китаю, він, хоч і неохоче, прийняв жорсткі реалії економіки, а також внутрішньої та зовнішньої політики», — пише Washington Post.

Газета наводить три причини, через які Трамп вирішив відкласти тарифи.

Відхід капіталу з ринку американських держоблігацій.

Виводячи свої кошти з доларів і продаючи казначейські облігації США, «інвестори повідомили Трампу те, про що мовчали його найближчі радники, — про небезпеку початку торгових війн з усіма країнами одночасно».

«Триліони доларів вартості були знищені на фондових ринках, а фінансова система мигнула червоним світлом», — пише WP.

Особливо катастрофічним було падіння попиту на 10-річні облігації.

«У періоди паніки ці облігації зазвичай приваблюють інвесторів.

Цього разу їхня нездатність зробити це відбила падіння впевненості в тому, що уряд США погасить свої борги».

Трамп усвідомив, що Сполучені Штати потребують союзників для протидії Китаю.

«Протистояння з другою за величиною економікою світу в умовах тривалої торгової війни вимагає альтернативних і надійних постачальників», — пише WP і нагадує, що Трамп ввів мита проти Японії, В’єтнаму, Південної Кореї та Тайваню.

«Спочатку, здається, чиновники адміністрації через непорозуміння вважали, що Трамп зможе укласти угоди з традиційними партнерами, такими як Японія, Південна Корея та Тайвань, щоб об’єднатися проти їхнього спільного ворога в Пекіні.

Але несподівані агресивні мита Трампа проти союзників, в тому числі ірраціональний 46-відсотковий тариф для В’єтнаму, відлякали ці країни.

Китай прагне використати будь-які розбіжності та направив свого міністра закордонних справ на зустріч із японськими та південнокорейськими колегами», — повідомляє видання.

Трамп не зміг досягти політичного консенсусу щодо кардинальної перебудови економіки США.

«Його найзапекліші прихильники та спонсори не сприйняли його протекціоністські погляди так серйозно, як, можливо, мали б.

Вони очікували лише скромних і цільових тарифів, більш схожих на те, що він робив у свій перший термін», — йдеться в статті.

У неофіційній обстановці республіканці також почали попереджати помічників президента, що якщо він не призупинить тарифи, демократи матимуть шанси виграти Палату представників на проміжних виборах 2026 року.

Ба більше, більшість республіканців у Сенаті опиняться під загрозою.

«У середу політична гравітація вплинула на президента.

Опитування Economist-You.

Gov показало, що рейтинг схвалення Трампа впав з 48% два тижні тому до 43%, а 80% американців очікують, що тарифи призведуть до зростання цін на товари, які вони купують», — пише видання.

«Після того як Трамп нарешті оголосив про призупинення введення мит, індекс S&P 500 виріс на 9,5%, а технологічний Nasdaq — на 12%.

Це справді хороша новина.

Проте не варто забувати, що 90-денна пауза триватиме лише до 8 липня, і за цей час торгова війна з Китаєм може загостритися.

Іншими словами, інвестори, бізнесмени та споживачі, як і раніше, будуть у стані невизначеності.

У довгостроковій перспективі Трампу і його команді варто розробити менш волатильну економічну стратегію», — пише Washington Post.

Джерело матеріала
loader
loader