/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F9b0f20d1a0537c2faa817f7cfa69e488.jpg)
67 років у космосі: найстаріший супутник у світі спробують повернути на Землю
Команда науковців розробляє плани з повернення на Землю американського супутника Vanguard-1, який провів у космосі 67 років.
Vanguard-1 розмірами з грейпфрут був запущений у березні 1958 року та виведений на високу еліптичну орбіту. Він став другим супутником, який США запустили у космос для перевірки можливостей пуску триступінчастої ракети-носія, а також впливу космічних умов на сам супутник.
Наразі Vanguard-1 залишається найстарішим з вцілілих супутників, які продовжують обертатись навколо Землі. Група дослідників та інженерів з компанії Booz Allen Hamilton з Вірджинії розробила пропозицію щодо повернення цього космічного апарату на Землю.
Vanguard-1 хочуть повернути на Землю, щоб дослідити, у якому стані перебувало його обладнання впродовж останніх 67 років знаходження у космосі. Цей супутник перестав виходити на зв’язок у 1964 році. Однак дані відстеження продовжують показувати його місцезнаходження та орбіту. Він зміг проіснувати стільки часу завдяки розміщенню на еліптичній орбіті на відміну від радянських супутників та супутника США Explorer-1, які вийшли з ладу та частково згоріли в атмосфері Землі за кілька місяців або років після запуску і обертання на низькій навколоземній орбіті.
На думку дослідників з Booz Allen Hamilton, Vanguard-1 можна перемістити на більшу низьку орбіту та перехопити або доправити на МКС. Науковці також враховують, що поважний вік супутника змусить астронавтів поводитись з ним дуже обережно. Автори ідеї пропонують перед спробою повернути супутник відправити до нього інший космічний зонд для огляду його стану зблизька.
Інженери сподіваються, що їхня пропозиція може зацікавити провідних інвесторів у космічній галузі, або ж задіяти космічний апарат SpaceX для повернення супутника на Землю. Якщо Vanguard-1 вдасться повернути, фахівці вивчатимуть супутник на предмет пошкоджень іншим космічним сміттям, його цілісність та вплив від тривалого перебування у космосі. Потім супутник можна буде розмістити в Смітсонівському інституті для демонстрації свого роду капсули часу, нагадування про початок космічної ери.
Результати дослідження опубліковані Aerospace Research Center

