Національна стратегія доходів у 2025 році: нововведення у податковій політиці
Національна стратегія доходів у 2025 році: нововведення у податковій політиці

Національна стратегія доходів у 2025 році: нововведення у податковій політиці

Національна стратегія доходів у 2025 році: нововведення у податковій політиці

Ще наприкінці 2023 року Кабмін затвердив Національну стратегію доходів, яка передбачає переведення України на внутрішні джерела фінансування, у тому числі шляхом тиску на платників податків.

Основними етапами реалізації Національної стратегії доходів у 2025 році будуть:

- впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, одержані через цифрові платформи;
- імплементація положень директиви ATAD (Anti-Tax Avoidance Directive) щодо протидії ухиленню від сплати податку на прибуток;
- доопрацювання системи є-аудиту;
- подальше вдосконалення механізму управління податковими ризиками та повноцінний запуск електронної акцизної марки.

Про це у інтерв'ю Мind.ua заявив голова фінансово-податкового комітету парламенту Д. Гетманцев, наголосивши, що в частині доопрацювання системи е-аудиту влада вже відстає від визначених у стратегії дедлайнів.

За його словами автоматичний обмін інформацією про доходи, одержані через цифрові платформи передбачатиме можливість контролю податківцями доходів платників, отриманих від продажів через електронні-сервіси (наприклад доставки їжі, найму підрядників, виклику таксі) Наразі ця група платників має самостійно декларувати свої доходи та сплачувати з них податки, однак нерідко не виконує ці зобов'язання. Законопроєкт, що розширить можливості ДПС щодо контролю доходів таких платників має з'явитися у парламенті за три-чотири місяці, за словами Гетманцева.

Імплементація положень директиви ATAD є частиною євроінтеграційного процесу України. Сама директива є частиною загальномасштабного пакета заходів щодо протидії уникненню від сплати податків, прийнятого Європейським Союзом і регулює обмін податковою інформацією між державами, банками та податковими органами країн про фінансові операції компаній, які працюють у декількох юрисдикціях.

Е-аудит — це автоматизована система проведення податкових перевірок за допомогою електронного обміну інформацією між платниками податків і податковими органами заради спрощення взаємодії та усунення "людського фактору" у взаєминах між платниками та податковою службою. Вона мала б розпочати роботу 1 квітня цього року, втім станом на зараз розробка програмного забезпечення системи досі триває.

Вдосконалення управління податковими ризиками - це вічний процес, яки на жаль вкрай рідко призводить до реального вдосконалення, редакція щиро здивується, якщо він дійсно буде завершений до кінця цього року. Не меншим здивуванням стане і введення електронної акцизної марки, яка вже років десять як мала б стримувати ринок контрафактної підакцизної продукції, але чомусь досі лишається у планах до виконання.

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Україні потрібно переглянути і консолідувати усі доступні фінансові джерела і ресурси. Адже існуюча невизначеність в міжнародній політиці прямо повʼязана з українськими фінансами. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За його словами, попри відносну забезпеченість фінансами у поточному році, є зростання невизначеності у 2026 році.

Він вважає, що тільки від роботи Податкової служби бюджет має у 2025 році не напружуючись отримати додатково $4 млрд від детінізації, а "якщо напружитись – набагато більше".

Джерело матеріала
loader