/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2Fc5e60f06a02e9a8ac0b1b8352bb55ff3.jpg)
Посланець Трампа Віткофф прибув до Росії для переговорів із Путіним
За даними джерела Axios, у п’ятницю він зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним.
Це вже третя зустріч Віткоффа з Путіним, адже Трамп наполягає на припиненні вогню у війні між Росією та Україною.
Трамп висловив роздратування повільним прогресом переговорів і, за словами джерела, був 'розлючений' через заяви Путіна про Україну.
Якщо до кінця місяця перемир’я не буде, Трамп може запровадити нові санкції проти Росії — самостійно або через Конгрес.
'За кілька тижнів, а не місяців, ми дізнаємося, чи серйозно Росія ставиться до миру', — заявив держсекретар Марко Рубіо на саміті НАТО в Брюсселі.
Минулого тижня Віткофф приймав у Вашингтоні емісара Путіна Кирила Дмитрієва, щоб зрушити переговори з мертвої точки.
Україна погодилася на безумовне перемир’я від Трампа та обмежений морський план, але Росія висунула нові вимоги, зокрема зняття частини санкцій США.
'Ми наближаємося до угоди, щоб зупинити бойові дії', — сказав Трамп на засіданні Кабміну в четвер.
Того ж дня США та Росія провели обмін полоненими, звільнивши американсько-російську громадянку Ксенію Кареліну — результат попередньої зустрічі Віткоффа з Путіним у березні.
Трамп подякував Путіну за її звільнення, зазначивши, що вона — дівчина бійця UFC, про що його просив глава UFC Дана Вайт.
У Стамбулі в четвер дипломати США та РФ також обговорили нормалізацію відносин.
Держдеп поки не коментує поїздку Віткоффа.

