"Гріх дипломатії": Віткоффа жорстко розкритикували в США через переговори щодо України
"Гріх дипломатії": Віткоффа жорстко розкритикували в США через переговори щодо України

"Гріх дипломатії": Віткоффа жорстко розкритикували в США через переговори щодо України

Занепокоєння щодо підходів спеціального посланника США Стіва Віткоффа до переговорів з Росією щодо України зростає серед законодавців у Вашингтоні, охоплюючи представників обох провідних партій.

Як повідомляє Reuters, дії та публічні заяви Віткоффа, особливо його пропозиція щодо можливої передачі Росії контролю над чотирма українськими регіонами, викликали критику та побоювання щодо його позиції та кваліфікації для такої чутливої дипломатичної місії.

Невдоволення серед республіканців стало особливо помітним після інтерв'ю Віткоффа консервативному медійнику Такеру Карлсону минулого місяця. Як повідомила особа, знайома з ситуацією, деякі республіканці на Капітолійському пагорбі були настільки стурбовані його очевидною проросійською позицією, що звернулися зі скаргами до радника з національної безпеки Майка Вальца та держсекретаря Марко Рубіо.

Хоча Віткофф, давній друг президента Дональда Трампа, отримав певну підтримку від скептиків щодо України в Республіканській партії, його пропозиції викликали обурення серед інших однопартійців, які вважають, що адміністрація занадто різко схиляється в бік Москви. Критика лунала і від великих донорів партії; в одному з листів, побачених Reuters, Ерік Левін прямо закликав: "Віткофф має піти, а Рубіо повинен зайняти його місце", критикуючи посланника за вихваляння Путіна.

Стів Віткофф та Путін

Демократи також висловлюють своє занепокоєння. Нед Прайс, колишній речник Державного департаменту за президента Джо Байдена, різко розкритикував підхід адміністрації, заявивши: "Віткофф і Трамп вчинили кардинальний гріх дипломатії: вони повністю виставили напоказ своє відчайдушне бажання укласти угоду". Ця критика відображає ширше невдоволення демократів тим, як ведуться переговори, та побоювання, що поспішні дії можуть зашкодити інтересам України та США.

Причиною для зростаючого невдоволення сенаторів стали конкретні дії та заяви Віткоффа. Його пропозиція, озвучена Трампу в Білому Домі, щодо передачі Росії права власності на чотири східні українські регіони як найшвидшого шляху до припинення вогню, різко суперечить позиції Києва та викликає занепокоєння у європейських союзників.

Виправдання цієї ідеї в інтерв'ю Карлсону, де Віткофф заявив, що ці території "російськомовні" і що "переважна більшість людей" там нібито хоче бути під владою Росії, шокувало багатьох посадовців, оскільки його риторика дзеркально повторювала тези Кремля. Західні уряди вважають ці "референдуми" фіктивними.

Додаткову тривогу викликав інцидент із запрошенням російського посланника Кирила Дмитрієва, який перебуває під санкціями США, на вечерю до особистої резиденції Віткоффа, що є порушенням стандартних протоколів безпеки.

Хоча зустріч врешті перенесли до Білого Дому, сам факт такого запрошення посилив сумніви щодо розсудливості дій спецпосланника. Деякі американські та європейські чиновники також висловлюють побоювання, що росіяни можуть скористатися браком дипломатичного досвіду Віткоффа за столом переговорів.

Незважаючи на захист з боку деяких членів адміністрації, зокрема Майка Вальца, який відзначив "багатий досвід переговорів у приватному секторі" Віткоффа, зростаюче невдоволення серед сенаторів обох партій свідчить про серйозні сумніви щодо його здатності ефективно представляти інтереси США у складних переговорах з Росією та досягати миру, який би не підривав безпеку України та її союзників.

Ця ситуація також підкреслює розбіжності всередині самої адміністрації Трампа щодо стратегії завершення війни в Україні, про що свідчить і суперечка між Віткоффом та генералом Кітом Келлоггом під час зустрічі з президентом.

Також нагадаємо, Віткофф пропонував Трампу "шлях до миру" за рахунок України.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader