У НБУ готують нове рішення: як зміниться курс вже наступного тижня
У НБУ готують нове рішення: як зміниться курс вже наступного тижня

У НБУ готують нове рішення: як зміниться курс вже наступного тижня

Наступного тижня ситуація на валютному ринку України визначатиметься виключно економічними та регуляторними чинниками. Військові події чи інформаційні спекуляції навколо переговорів про припинення війни не матимуть значного впливу на курсову динаміку. Про це в коментарі УНІАН повідомив директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий.

За словами експерта, нинішня ситуація, попри емоційну напругу в суспільстві через війну, не загрожує стабільності валютного ринку. "Інформаційні спекуляції на курсі валют через глухий кут у перемовинах матимуть ефект комахи одноденки", — вважає Лєсовий. Він наголосив, що ринок захищений від неекономічного впливу, а всі ключові коливання курсу будуть зумовлені діями Національного банку України.

На думку банкіра, головний вплив на курс гривні матимуть монетарні заходи НБУ, спрямовані на стримування інфляції та підтримку стабільності національної валюти. Очікується, що курс долара залишиться у передбачуваних межах, а його коливання будуть незначними.

Одним із можливих факторів змін може стати рішення монетарного комітету НБУ 17 квітня — якщо регулятор визнає попередні кроки недостатньо ефективними, облікову ставку можуть підвищити до 16-16,5%. Проте навіть такий крок, за словами Лєсового, сприятиме зміцненню гривні.

Долари
Долари

Серед чинників, які також впливатимуть на ситуацію, банкір відзначив активність аграріїв під час посівної кампанії. Через необхідність фінансування робіт, вони частіше продаватимуть валюту, що збільшуватиме її пропозицію на ринку й дозволить НБУ зменшити свій вплив без ризику для курсової стабільності.

Упродовж 14–20 квітня очікується, що валютні курси коливатимуться в межах: 41–41,6 грн/дол. та 44,5–45,5 грн/євро на міжбанку, і 40,7–41,5 грн/дол. та 44,5–45,5 грн/євро — у готівковому сегменті. Денний діапазон змін становитиме від 5 до 30 копійок залежно від ринку, а тижневе відхилення не перевищуватиме 1–1,5% від стартового понеділкового курсу.

"Як і раніше, провідна роль залишиться за Нацбанком, що фактично унеможливлює неконтрольовані курсові зміни", — підсумував експерт.

Також нагадаємо, чи варто зараз купувати долар.

Теги за темою
курс долара
Джерело матеріала
loader
loader