«Київводоканал» уклав угод на 584 мільйонів із компаніями, які фігурують у справі про розкрадання
«Київводоканал» уклав угод на 584 мільйонів із компаніями, які фігурують у справі про розкрадання

«Київводоканал» уклав угод на 584 мільйонів із компаніями, які фігурують у справі про розкрадання

ПрАТ «АК «Київводоканал» 21 березня і 4 квітня уклало дві угоди з ТОВ «Вест Гейт» щодо коагулянта на загальну суму 584,33 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч залізничними або автоцистернами у Київ поставлять 18 550 т гідроксихлориду алюмінію Optipac-15MB виробництва чернівецького ТОВ «Сучасні екологічні технології» по 31 500 грн, або $758-762 за тонну.

Зокрема 15 400 т – до кінця року за основними торгами, а 3 150 т – до травня за прямим договором через нагальну потребу, доки йшло оскарження.

Відносна основність коагулянту становить 69%, масова частка алюмінію – 8%, оксиду алюмінію – 15%, нерозчинного залишку – 0,05%, хлорид-іонів – 14%, заліза – 0,05%.

Що до інших замовників, то у «Прозорро» не знайшлось закупівель саме цієї марки.

Торік «Київводоканал» замовляв її у ТОВ «Хімреагент» майже по стільки ж у доларах.

У липні–грудні – по 31 380 грн, або $752-774, а в січні – по 28 990 грн, або $764 за тонну.

У 2022-2023 роках «Київводоканал» купував у ТОВ «Поліксен» інший коагулянт Bukochem PAC-M3 того ж виробника «Сучасні екологічні технології» дорожче.

Спочатку він коштував 42 600 грн, або $1 165 за тонну.

Як тоді писали «Наші гроші», це було вдвічі дорожче від цін коагулянту Полвак-68 виробництва ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт» (нині в окупації) до повномасштабного вторгнення росії.

А згодом, у жовтні–грудні 2023 року ціну Bukochem PAC-M3 знизили додатковими угодами до 38 599 грн, або $1 026-1 055 за тонну.

На нинішньому тендері закарпатське ТОВ «Гідрохім» Олени Філатової в АМКУ змусило замовника послабити низку вимог.

Окрім договору з «Укрзалізницею», дозволили договір із перевізником.

Ще спершу вимагалась нотаріально засвідчена копія аналогічного договору:.

з поставок гідроксихлориду алюмінію, який використовувався при підготовці води для технічних і побутових потреб у процесі її очищення, на підприємства України, основною діяльністю яких є надання послуг з централізованого водопостачання з виробничою потужністю не менше 50 000 куб.

м на добу;.

з обсягом поставок гідроксихлориду алюмінію в еквіваленті не менше 2 800 т з розрахунку мінімального споживання на добу за чотиримісячний період.

А після задоволення скарги «Гідрохіму» – аналогічного договору із поставок не менше 1 000 т гідроксихлориду алюмінію, який використовувався при підготовці води для технічних і побутових потреб у процесі її очищення, на підприємства України, основною діяльністю яких є надання послуг з централізованого водопостачання (без обмеження за потужністю).

«Гідрохім» пропонував свій коагулянт Delta.

Pac HB на 21% дешевше – за 385,00 млн грн.

Але його відхилили через ненадання забезпечення тендерної пропозиції, гарантійного листа про масову частку домішок у питній воді та договору з перевізником або «Укрзалізницею».

Крім того, його виручка була менше очікуваної суми, а аналогічні договори не підтверджували досвіду поставки не менше 1 000 т.

Так переможцем став «Вест Гейт».

Відхилена компанія скаржилась в АМКУ, що його пропозиція начебто теж містить недоліки, але безуспішно.

Дорожчим конкурентом було київське ТОВ «Стоунсенд» директора Михайла Блюда.

Чернівецькою транспортною компанією «Вест Гейт» володіє Олександр Храмов із Дніпра, який також володіє і керує дніпровським ТОВ «Метпром Трейд».

Директором є Валентин Живцов.

За даними системи «You.

Control», до 2021 року компанія була запорізькою, а при створенні в 2020 році звалась «Карго Трейдінг Груп» і належала тодішньому директору Анатолію Яцинюку.

З 2021 року вона отримала державних підрядів на 608,89 млн грн.

Чернівецькою «Сучасні екологічні технології» володіє та керує Дмитро Парасій із Чернівецької області.

У 2020 році ЗМІ згадували його як представника «Пологівського хімічного заводу «Коагулянт».

У 2022 році «СЕТ» отримала підрядів на 1,19 млн грн.

У грудні 2023 року поліція розпочала кримінальне провадження №42023102060000285 за фактом привласнення грошових коштів посадовими особами «Київводоканалу», вчиненого в умовах воєнного стану при організації водопостачання і водовідведення за ч.

4 ст.

191 ККУ.

Слідство вважає, що посадовці уклали договори на закупівлю реагентів по завищених цінах із підконтрольними суб’єктами господарювання, а саме «Вест Гейт», «СЕТ», «Поліксен», «Стоунсенд», ТОВ «Капітал-Рост», ТОВ «Санкт-Атагай», ТОВ «Хімвектор», ТОВ «Вегло-Стал», ТОВ «Укрхімстандарт», ТОВ «Тало», ТОВ «НВП «Неосинтез», ТОВ «Гранд Буд-Трейд», які в подальшому виводили кошти в тінь і обготівковували.

Крім того, слідство виявило, що фірми «Вест Гейт», «СЕТ» і «Поліксен» подавали звітність з одних IP-адрес.

В ухвалі також було сказано, що водоканал «створює дискримінаційні умови на відкритих торгах на закупівлю реагентів з метою усунення конкуренції та укладання договорів з підконтрольними підрядними організаціями за завищеними цінами».

Йшлося про згадану виробничу потужність водоканалів не менше 50 000 куб.

м на добу.

Мовляв, вимога суттєво обмежує конкуренцію, оскільки замовник купує певний предмет закупівлі з певним фізико-хімічним складом, а не обладнання, здатне забезпечити йому таку виробничу потужність.

Автор: Анна Сорока.

Джерело матеріала
loader