/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F74a3432e7336a9fbad039f49a7ffdda0.jpg)
Україна показала лазерний комплекс "Тризуб": збиває дрони, ракети та авіацію
Сили безпілотних систем України вперше продемонстрували бойові можливості вітчизняного лазерного комплексу "Тризуб". Як повідомляється, новітня розробка здатна знищувати широкий спектр повітряних цілей на значних відстанях.
Відеозапис випробувань був представлений командувачем Сил безпілотних систем Вадимом Сухаревським під час конференції "Європейська оборонна індустрія: перспективи співпраці з українським ОПК".
Згідно з оприлюдненою інформацією, "Тризуб" може ефективно вражати ударні дрони, авіабомби, крилаті та балістичні ракети на дистанції до 3000 метрів. Для більших повітряних об'єктів, таких як вертольоти, літаки та розвідувальні дрони, ефективна відстань ураження сягає 5000 метрів.
Додатковою функцією комплексу є можливість засліплювати оптичні системи дронів, крилатих ракет, вертольотів та літаків на відстані до 10000 метрів. На відеозаписі продемонстровано роботу лазера по наземній мішені та засліплення камери оптоволоконного FPV-дрона.
"Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо я не помиляюся, п'ятою країною, яка може сказати, що в неї є лазер. На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки", – заявив Вадим Сухаревський ще в грудні 2024 року, коли вперше було повідомлено про існування цього комплексу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fea9a21f2a8b4b93bc0999f68a8c6b213.jpg)
У лютому 2025 року стало відомо, що "Тризуб" був розроблений українськими фахівцями за кілька місяців. "Я супроводжую цей проєкт для того, щоб за допомогою технологічних рішень ми могли ефективно збивати "шахеди", розвідувальні дрони противника та забезпечувати оборону стратегічних об'єктів і місць проживання нашого населення", – пояснив командувач.
Аналіз відео вказує на те, що хоча комплекс оснащений оптико-електронною станцією, наведення на ціль наразі здійснюється вручну за допомогою джойстика, а не автоматично. Це може свідчити про те, що система перебуває на стадії функціонального прототипу, і автоматизація наведення може бути впроваджена пізніше.
За словами Сухаревського, у майбутньому мобільні групи протиповітряної оборони потенційно зможуть використовувати лазерні системи замість кулеметів, що значно підвищить їхню ефективність у боротьбі з безпілотниками. Детальні технічні характеристики комплексу, включаючи потужність лазера та тип платформи, на якій він буде встановлюватися, поки що не розголошуються.
Також нагадаємо, Україна пропонує партнерам тестувати їхню зброю на полі бою.
