Джек Дорсі та Ілон Маск хочуть "видалити всі закони про Інтелектуальну Власність"
Джек Дорсі та Ілон Маск хочуть "видалити всі закони про Інтелектуальну Власність"

Джек Дорсі та Ілон Маск хочуть "видалити всі закони про Інтелектуальну Власність"

Джек Дорсі, співзасновник Twitter (тепер X) і Square (тепер Block), викликав дискусію про інтелектуальну власність, патенти та авторське право на цілих вихідних, опублікувавши характерний стислий пост , у якому заявив: «Видалити всі закони про ІВ».

Нинішній власник X Ілон Маск швидко відповів: «Я згоден».

Неясно, що саме спричинило ці коментарі, але вони з’явилися в той час, коли компанії зі штучним інтелектом, включаючи OpenAI (співзасновником якої є Маск, конкурує з нею та оскаржує її в суді ), стикаються з численними позовами , стверджуючи, що вони порушили авторські права під час навчання своїх моделей.

Дійсно, технічний проповідник та інвестор Кріс Мессіна натякнув на це, написавши , що Дорсі «має право», тому що «автоматичні штрафи інтелектуальної власності/правила 3 ​​попереджень за порушення штучного інтелекту можуть замінити ув’язнення бідних людей за зберігання канабісу».

Інші поставилися до цього аргументу менш прихильно, наприклад Ед Ньютон-Рекс (чия некомерційна організація Fairly Trained сертифікує практики навчання штучного інтелекту, які поважають права творців) описав обмін Дорсі-Маска як «технічні керівники, які оголошують тотальну війну творцям, які не хочуть, щоб робота їхнього життя була розграбована заради прибутку».

А письменник Лінкольн Мішель написав, що «жодна з компаній Джека чи Ілона не існувала б без закону про інтелектуальну власність», додавши: «Вони просто ненавидять художників».

Дорсі уточнив свою позицію в наступних відповідях, написавши , що існують «набагато кращі моделі оплати творцям», водночас стверджуючи, що «теперішні беруть від них занадто багато й лише шукають ренти».

Він висловив подібну думку, коли адвокат (і колишній напарник Роберта Ф. Кеннеді-молодшого) Ніколь Шанахан відповіла великими літерами «НІ».

«Закон про інтелектуальну власність — це єдине, що відокремлює людські творіння від штучного інтелекту», — сказав Шанахан. «Якщо ви хочете це реформувати, поговорім!»

Дорсі відповів : «Наразі нас розділяє креативність, і нинішня система обмежує це та передає виплату платежів у руки захисників, які платять несправедливо».

Відповідь Маска принаймні відповідає заявам, які він робив у минулому, наприклад, сказав Джею Лено, що «патенти для слабких».

Десять років тому під час так званої «роздачі патентів» він пообіцяв , що Tesla не буде застосовувати патенти проти інших компаній, які їх використовують «сумлінно». (Згодом компанія подала до суду на австралійську Cap-XX через патенти, але заявила, що це була відповідь на позов Cap-XX проти дочірньої компанії Tesla.)

І Дорсі виявив інтерес до підходів із відкритим кодом до соціальних медіа, зокрема, ініціювавши проект, який зрештою став Bluesky, хоча він, здавалося, розчарувався і врешті-решт покинув правління Bluesky . (Генеральний директор Bluesky Джей Грейбер нещодавно сказав, що відхід Дорсі «звільнив» компанію від того, щоб здаватися побічним проєктом мільярдера.) 

Варто також зазначити, що межа між випадковою розмовою в Twitter/X і реальною політикою уряду стала тоншою, ніж була раніше, коли Маск приєднався до адміністрації Трампа та проштовхнув масові звільнення через свій Департамент ефективності уряду — названий на честь мему і в основному зі світу технологій.

Джерело матеріала
loader
loader