/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F4e68a8f726a1829cecaeb9ef3b27bd24.jpg)
Джек Дорсі та Ілон Маск хочуть "видалити всі закони про Інтелектуальну Власність"
Джек Дорсі, співзасновник Twitter (тепер X) і Square (тепер Block), викликав дискусію про інтелектуальну власність, патенти та авторське право на цілих вихідних, опублікувавши характерний стислий пост , у якому заявив: «Видалити всі закони про ІВ».
Нинішній власник X Ілон Маск швидко відповів: «Я згоден».
Неясно, що саме спричинило ці коментарі, але вони з’явилися в той час, коли компанії зі штучним інтелектом, включаючи OpenAI (співзасновником якої є Маск, конкурує з нею та оскаржує її в суді ), стикаються з численними позовами , стверджуючи, що вони порушили авторські права під час навчання своїх моделей.
Дійсно, технічний проповідник та інвестор Кріс Мессіна натякнув на це, написавши , що Дорсі «має право», тому що «автоматичні штрафи інтелектуальної власності/правила 3 попереджень за порушення штучного інтелекту можуть замінити ув’язнення бідних людей за зберігання канабісу».
Інші поставилися до цього аргументу менш прихильно, наприклад Ед Ньютон-Рекс (чия некомерційна організація Fairly Trained сертифікує практики навчання штучного інтелекту, які поважають права творців) описав обмін Дорсі-Маска як «технічні керівники, які оголошують тотальну війну творцям, які не хочуть, щоб робота їхнього життя була розграбована заради прибутку».
А письменник Лінкольн Мішель написав, що «жодна з компаній Джека чи Ілона не існувала б без закону про інтелектуальну власність», додавши: «Вони просто ненавидять художників».
Дорсі уточнив свою позицію в наступних відповідях, написавши , що існують «набагато кращі моделі оплати творцям», водночас стверджуючи, що «теперішні беруть від них занадто багато й лише шукають ренти».
Він висловив подібну думку, коли адвокат (і колишній напарник Роберта Ф. Кеннеді-молодшого) Ніколь Шанахан відповіла великими літерами «НІ».
«Закон про інтелектуальну власність — це єдине, що відокремлює людські творіння від штучного інтелекту», — сказав Шанахан. «Якщо ви хочете це реформувати, поговорім!»
Дорсі відповів : «Наразі нас розділяє креативність, і нинішня система обмежує це та передає виплату платежів у руки захисників, які платять несправедливо».
Відповідь Маска принаймні відповідає заявам, які він робив у минулому, наприклад, сказав Джею Лено, що «патенти для слабких».
Десять років тому під час так званої «роздачі патентів» він пообіцяв , що Tesla не буде застосовувати патенти проти інших компаній, які їх використовують «сумлінно». (Згодом компанія подала до суду на австралійську Cap-XX через патенти, але заявила, що це була відповідь на позов Cap-XX проти дочірньої компанії Tesla.)
І Дорсі виявив інтерес до підходів із відкритим кодом до соціальних медіа, зокрема, ініціювавши проект, який зрештою став Bluesky, хоча він, здавалося, розчарувався і врешті-решт покинув правління Bluesky . (Генеральний директор Bluesky Джей Грейбер нещодавно сказав, що відхід Дорсі «звільнив» компанію від того, щоб здаватися побічним проєктом мільярдера.)
Варто також зазначити, що межа між випадковою розмовою в Twitter/X і реальною політикою уряду стала тоншою, ніж була раніше, коли Маск приєднався до адміністрації Трампа та проштовхнув масові звільнення через свій Департамент ефективності уряду — названий на честь мему і в основному зі світу технологій.

