/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7f262134722415b1ffa4992d02d8cb22.jpg)
Системні порушення мовного закону фіксуються насамперед в інтернеті - Кремінь
Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв'ю Укрінформу.
"Так, на жаль, існують сфери, у яких фіксуються системні порушення мовного законодавства. Насамперед це стосується інтернету. Попри те, що в Україні вже діє новий закон про медіа, який розроблявся із залученням Секретаріату уповноваженого і відповідає європейським стандартам та рекомендаціям Європейської комісії, певні виклики залишаються актуальними", – сказав Кремінь.
Він зазначив, що діяльність соціальних мереж залишається поза ефективним державним регулюванням. За його словами, соцмережі часто є джерелом дезінформації, ворожої пропаганди та навіть інструментами вербування неповнолітніх для антидержавної діяльності. "Останнім часом ми стали свідками численних злочинів – від поширення ворожої брехні до підкидання вибухових пристроїв", – нагадав Кремінь.
Він додав, що Секретаріат уповноваженого готує річний звіт про стан виконання мовного закону у 2024 році, в якому буде надано низку рекомендацій органам влади щодо удосконалення чинного законодавства.
Кремінь наголосив, що інформаційна безпека – це частина національної безпеки, а український інформаційний простір повинен зміцнюватися – і в мовному, і в правовому, і в безпековому вимірах.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 15 березня 2024 року схвалив розроблену Міністерством культури та інформаційної політики Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року.

