/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F42a7210c100b02c1c3d84f0454fda970.jpg)
Уряд РФ визнав, що ризикує зіткнутись з падінням видобутку нафти – ЦПД
Російський уряд визнає, що ризикує зіткнутись із скороченням нафти та доходів від своїх енергоносіїв, враховуючи особливості глобальної економіки.
Про це йдеться в оновленій Енергостратегії РФ до 2050 року, пише Центр протидії дезінформації при РНБО України.
Скорочення видобутку та попиту на нафту РФ
– В уряді РФ визнають, що без значних інвестицій, технологічного прориву та скасування західних санкцій країна ризикує зіткнутися з обвальним падінням видобутку нафти або навіть повністю зникнути зі світового нафтового ринку, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що в Енергостратегії РФ йдеться про те, що разі збереження поточних умов, російський експорт нафти доведеться скоротити в три рази.
Водночас за умов “стрес-сценарія”, який включає посилення західних санкцій та прискорену відмову світу від вуглеводнів, до 2050 року Росія буде змушена повністю відмовитися від експорту нафти.
– Цей прогноз прямо свідчить, що кремль усвідомлює глибоку залежність Росії від нафтових доходів та її наслідки, якщо геополітична ізоляція продовжиться, – йдеться у коментарі ЦПД.
Як наслідок, в Центрі вказують на те, що нова енергостратегія Росії є “програмою виживання, а не розвитку”. Цей документ також свідчить про те, що Росія не здатна забезпечити собі майбутнє без скасування санкцій і відновлення відносин із Заходом — тобто без припинення війни.
У минулому ЦПД повідомляв, що через санкції Росія пропонує свою нафту іноземним країнам з величезними знижками, а різницю у вартості оплачує російське населення.
