Вербування підлітків розпочинається з прохань намалювати графіті чи рознести листівки - поліція
Вербування підлітків розпочинається з прохань намалювати графіті чи рознести листівки - поліція

Вербування підлітків розпочинається з прохань намалювати графіті чи рознести листівки - поліція

Росіяни починають вербувати українських дітей із прохань розклеїти чи рознести листівки або намалювати графіті.

Про це у телеефірі повідомила начальниця Управління організації служби освітньої безпеки Нацполіції Надія Ситник, передає Укрінформ.

«(Росіяни – ред.) пропонують спочатку виконати невеличкі завдання, наприклад, намалювати графіті або рознести якісь листівочки, розклеїти їх,.. що здається не таким аж правопорушенням на перший погляд, і дають за це невеличкі гроші. І поступово, маніпулюючи, шантажуючи, можуть залучати підлітків до виконання більш серйозних правопорушень – підпалів авто тощо», - сказала Ситник.

За її словами, здебільшого підлітків вербують через соцмережі, переважно - у Телеграмі, пропонуючи "легкі гроші" за виконання певних завдань.

При цьому не можна виділити певну категорію дітей, яка більш схильна до скоєння правопорушень або якою легше маніпулювати, зазначила представниця Нацполіції.

«У дітей ще не так розвинене критичне мислення, і тому будь-хто, хто активно користується інтернетом, може попастися на такий гачок. Тому потрібно дуже рано починати спілкуватися з дітьми на тему медіаграмотності. Буквально вже з 5 класу варто говорити про те, як розпізнавати деякі фейкові новини у мережі, як не потрапити гачок маніпуляторів», - наголосила вона.

За словами представниці Нацполіції, найбільше до інспекторів Служби освітньої безпеки зверталися учні 7-8 класів, які отримували подібні повідомлення на телефони.

Щодо ознак можливого вербування дитини, Ситник зазначила, що батькам треба звернути увагу на те, чи з’явилися у дитини кошти або гаджети, на які їй грошей не давали. Якщо дитина не може пояснити, звідки взялися кошти, це вже «тривожний дзвіночок».

«Звісно, потрібно звертати увагу на поведінку дитини – чи вона не стала більш замкнутою, чи не змінилося коло спілкування, чи готова дитина взагалі поспілкуватися на тему безпеки у інтернеті. І взагалі, потрібно подивитися, чи не цікавиться сама дитина таким «легким заробітком», чи не цікавиться вона раптово критичною інфраструктурою або якимись військовими об’єктами», - зазначила Ситник.

Як повідомляв Укрінформ, в Ужгороді учень 7 класу повідомив поліції, що у Телеграм-каналі йому пропонували заробити гроші за вчинення підпалів.

Фото ілюстративне

Теги за темою
Росія поліція Діти
Джерело матеріала
loader
loader