Французький суд дозволив стягнути з РФ $5 млрд на користь Нафтогазу за кримські активи
Французький суд дозволив стягнути з РФ $5 млрд на користь Нафтогазу за кримські активи

Французький суд дозволив стягнути з РФ $5 млрд на користь Нафтогазу за кримські активи

Суд у Парижі визнав і надав дозвіл на примусове виконання (exequatur) рішення Гаазького арбітражу, яке зобов’язує Росію виплатити Групі Нафтогаз $5 мільярдів компенсації за незаконну експропріацію активів у Криму.

Про це на сайті Нафтогазу.

РФ виплатить Нафтогазу $5 млрд компенсації

– Цей результат – частина нашої глобальної кампанії з примусового виконання рішення арбітражу. Це надзвичайно важлива юридична перемога НАК Нафтогаз України та ще п’яти компаній Групи. Вона дозволяє Нафтогазу розпочати процедуру стягнення на території Франції, — прокоментував очільник Групи Нафтогаз Роман Чумак.

У межах цієї справи Нафтогаз уже зареєстрував обтяження на низку російських активів у Франції загальною вартістю понад 120 млн євро — це перший крок на шляху до примусового виконання арбітражного рішення.

Зараз дивляться

Французьке провадження веде юридична фірма Le 16 Law, яку представляють партнери Жулі Спінеллі та Александра Секелі разом із командою молодших юристів.

Весь процес отримання судового рішення у Франції команда виконувала на умовах pro bono.

– Наша команда використовує всі доступні юридичні механізми, аби забезпечити виконання арбітражного рішення та притягнути Росію до відповідальності за її протиправні дії. Рішення посилити нашу стратегію стягнення у цій справі було одним із перших після того, як я очолив Нафтогаз у грудні 2024 року. Ми вдячні команді Le 16 Law, а також нашому багаторічному партнеру та головному юридичному раднику у справі — Covington & Burling, зокрема Девіду Пінскі, Кловісу Тревіно та Перісу Аборо за їхню підтримку та допомогу, — підкреслив Чумак.

Нафтогаз продовжує активну роботу щодо забезпечення виконання арбітражного рішення в інших країнах. Зокрема, вже є позитивні результати у Великій Британії та Фінляндії.

– Ми налаштовані стягнути повну суму компенсації та захистити права українських державних підприємств на міжнародній арені, — наголосив очільник Нафтогазу.

Що цьому передувало

Нафтогаз подав позов проти Росії у жовтні 2016 року, вимагаючи компенсації за незаконне захоплення активів у Криму.

Арбітражний трибунал у Гаазі 12 квітня 2023 року за порушення двостороннього договору про захист інвестицій між Україною та РФ.

Це рішення стало найбільшим за сумою серед усіх поданих українськими компаніями інвесторських позовів проти Росії у зв’язку з анексією Криму.

Попри остаточне рішення трибуналу та ухвалу Верховного суду Нідерландів, Росія відмовляється виконати це зобов’язання.

У відповідь Нафтогаз ініціював міжнародну кампанію зі стягнення у юрисдикціях, де РФ має активи.

Фото:

Теги за темою
Росія Франція Суд Нафтогаз
Джерело матеріала
loader
loader