/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2F5b77e084f7e51d29fec8b6fda1563c1f.jpg)
Європейські стейкхолдери недостатньо поінформовані щодо структури українського агросектору, - Андрій Дикун
Очільник Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун 8-11 квітня у рамках візиту до Брюсселю провів ряд зустрічей з представниками Європейського Парламенту та Комісії ЄС, зокрема, Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту, Європейського економічного та соціального комітету Єврокомісії, представниками профільних асоціацій та національних об’єднань фермерів, представниками науково-аналітичних кіл.
Серед основних питань, які обговорювали на зустрічах: шлях інтеграції України в ЄС, особливо українського агросектору, можливість залучення фінансування для малих та середніх фермерів в рамках Ukraine Facility Plan, встановлення перехідного періоду для поступової інтеграції українського агросектору в ЄС. Зосередили увагу на тому, чого саме може очікувати Україна, а також як ми можемо внести свій вклад у Європейський Союз, не створюючи викликів для Спільної аграрної політики (САП).
На фото: Стоян Чуканов, член Європейського економічного та соціального комітету, та Андрій Дикун, голова ВАР.
«Враховуючи нинішню військову ситуацію в Україні, представники європейських інституцій з розумінням ставляться до того, що наша країна не здатна відповідати екологічним стандартам ЄС через забруднення води, повітря та ґрунтів, а також через нестачу необхідних виробничих ресурсів — таких як техніка та енергоносії. Саме тому перехідний період є ключовою умовою для зміцнення майбутнього партнерства. Участь представників аграрного сектору в профільних заходах у Брюсселі, присвячених євроінтеграції України, має стратегічне значення», — зазначає Андрій Дикун.
Очільник ВАР зазначає, що європейські політики вбачають велику роль саме продовольчої безпеки у загальній безпеці ЄС і тому розуміють, що вступ України з її великими сільськогосподарськими територіями краще забезпечить стратегічну автономію самого Євросоюзу, адже Україна залишається одним із головних партнерів для ЄС, попри повномасштабне вторгнення.
«Детально говорили про структуру українського агросектору та роль фермерів в українській економіці, адже українське сільське господарство, незважаючи на дії агресора, — залишається основою національної продовольчої безпеки та важливим партнером для стабільності світової продовольчої безпеки. Наші партнери вже не говорять про вступ України, як потенційний. Для всіх вступ України в ЄС – факт, який відбувся. Проте, варто зазначити, що європейці навіть за ці три роки повномасштабного вторгнення, коли усі світові медіа писали про великі втрати українських аграріїв, а представники України вели активну просвітницьку діяльність в Брюсселі, не знають достатньо про українських аграріїв. Це і є головний виклик», - коментує Андрій Дикун.
ВАР висловлює вдячність міжнародним партнерам за можливість фахових діалогів та підтримку українського агросектору на шляху України до Євросоюзу.

