Міністерство торгівлі Китаю в четвер, 17 квітня, закликало США припинити тиск на другу за величиною економіку світу й попросило поваги в будь-яких потенційних торговельних переговорах, але обидві сторони залишаються у глухому куті навколо питання про те, хто повинен ці переговори почати, повідомляє Reuters.
Міністерство торгівлі Китаю розкритикувало тарифи як ірраціональні й заявило, що Пекін ігноруватиме “безглузду” гру з цифрами. Водночас Пекін попередив, що буде “боротися до кінця”, якщо США продовжать завдавати шкоди його правам та інтересам.
“Одностороннє підвищення тарифів повністю ініційоване Сполученими Штатами”, - заявив на пресконференції представник Міністерства торгівлі Китаю.
На відміну від низки країн, які відреагували на “дзеркальні тарифи” американського президента Дональда Трампа пошуком шляху до угод з Вашингтоном, Пекін підвищив власні мита проти США й не поспішає проводити переговори. Китай наголошує, що погодиться на перемовини лише “на основі взаємної поваги й рівності”.
У вівторок, 15 квітня, Вашингтон заявив, що Трамп відкритий до торговельної угоди з Китаєм, але Пекін повинен зробити перший крок.
“Ми закликаємо Сполучені Штати негайно припинити надмірний тиск, примус і шантаж, та вирішити розбіжності з Китаєм шляхом рівноправного діалогу на основі взаємної поваги”, - заявив представник китайського Міністерства торгівлі.
За словами Пекіна, Міністерство торгівлі Китаю підтримує робочі контакти зі своїми американськими колегами, залишаючись відкритим до економічних і торговельних консультацій зі Штатами. Водночас, у Пекіні додали, що розв'язувати проблеми повинен насамперед той, хто їх спровокував.
Адміністрація Трампа останніми місяцями посилює тиск на Китай, підвищуючи тарифи на китайські товари, які наразі сягнули 145%. Днями Білий дім також попередив, що тарифи проти Пекіна можуть зрости до 245%.
Як США і Китай вийшли на новий рівень суперництва, де мита стають лише частиною великої гри, та як ці економічні рішення впливають на глобальні ринки й майбутнє технологій? Сергій Корсунський у статті "Тарифна війна США і Китаю: чи переможе Трамп?" проаналізував, що стоїть за торговельною війною між двома країнами.