/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F1ea508209f769d00efd394104e4bfafb.png)
РФ очікує зняття санкцій та оголосила "ціну повернення" для західних компаній, — Bloomberg
Західні компанії почали консультуватись з юристами через ймовірне близьке скасування санкцій проти Російської Федерації через завершення війни. Тим часом президент РФ Володимир Путін наказав створити документ з умовами та "цінами" повернення підприємств, які закрились через вторгнення росіян в Україну, написало Bloomberg.
Про плани Кремля на швидке завершення війни та скасування санкцій ідеться у статті агентства Bloomberg, яка з'явилась 17 квітня.
Агентство поспілкувалось з анонімними джерелами у РФ, західними аналітиками та юристами, а також вивчило повідомлення росЗМІ про активності Володимира Путіна та його топпосадовців. З'ясувалось, що ще у березні очільник Кремля наказав розробити процедуру повернення західних компаній. На думку Bloomberg, це означає, що росіяни дійсно очікують зняття санкцій і що у РФ знов "потечуть" західні гроші.
"Це найконкретніша ознака того, що Москва готується до того дня, коли вона вірить, що санкції будуть зняті, а деякі інвестиції повернуться", — ідеться у статті.
Путін отримав законопроєкт, у якому описується "ціна повернення" для західних компаній, які продали бізнес у перші роки вторгнення РФ або віддали його безплатно, дізналось агентство. Компанії будуть зобов'язані:
- перенести виробництво на російську територію;
- передати власні промислові технології;
- отримати дозвіл від російських компаній, які працюють у тій же галузі;
- повністю відшкодувати власність активів, які вони продали або віддали.
У статті наводиться позиція керівника консалтингової компанії Кріса Віфера, до якого почали масового звертатись керівники західних компаній. З його слів, вони зацікавились ідеєю повернення, але все ж не поспішають, оскільки чекають реального завершення війни.
"Ніхто не хоче повернутися занадто рано, щоб потім знову вийти", — процитувало агентство слова експерта.
Низка світових промислових гігантів досі мають заводи у РФ і деякі з них частково працюють або вичікують кращих часів. У статті назвали деякі з цих компаній: LG Electronics Inc. (тестувався перезапуск заводу), Ariston Holding NV (Путін повернув доступ до цехів), Pepsi (зберегла частку безалкогольних напоїв та дитячого харчування). У тих, хто повернеться, будуть проблеми з входження на ринок, ідеться у статті.
"За три роки відсутності на ринку частку [західних компаній] захопили китайські, турецькі та індійські компанії. Якщо у вас є конфлікт з російською компанією і ви звернетеся до суду, 99% шансів, що ви програєте", — навело агентство думку стратегічного консультанта з Лондона.
Санкції проти РФ — деталі
Зазначимо, санкції проти РФ запроваджені внаслідок вторгнення в Україну у 2022 році, а термін їхньої дії й далі продовжують в ЄС та США. Зокрема, у квітні президент США Дональд Трамп спершу продовжив обмеження на Росію, накладені його попередником Джо Байденом. Після цього глава Білого дому підписав ще один указ, який підтвердив заборону кораблям РФ заходити в американські порти.
Нагадуємо, 15 квітня спецпредставник Трампа Стів Віткофф розповів про умови РФ для тривалого миру та звершення війни.

