В Україні відбулися перші аукціони із закупівлі риби для ЗСУ
В Україні відбулися перші аукціони із закупівлі риби для ЗСУ

В Україні відбулися перші аукціони із закупівлі риби для ЗСУ

У Prozorro.Продажі відбулися перші аукціони з постачання рибної продукції вітчизняного виробництва для забезпечення військовослужбовців Збройних сил України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що аукціони відбувалися в межах оновленої моделі постачання 3PL продукції на потреби ЗСУ, і були оголошені Державним оператором тилу. Вся риба буде поставлена для забезпечення військовослужбовців ЗСУ, які служать в Києві та Київській області.

Так, були представлені чотири лоти:

лот №1 «Сайда, тріска» – аукціон не відбувся, не подався жоден учасник;

лот №2 «Товстолоб» (26 880,00 грн) подалися 2 учасники (ПП «Посейдон плюс», ТОВ «Чорномор Морепродукт»). Переможець - ПП «Посейдон плюс» (26 308,78 грн);

лот №3 «Короп» (70 400,00 грн) подалися 3 учасники (ПП «Посейдон Плюс», ТОВ «Чорномор Морепродукт», ТОВ «Фішман Трейдинг»). Переможець – ПП «Посейдон Плюс» (66 400,00 грн);

лот №4 «Форель» (693 268,80 грн). Переможець ТОВ «Фішман Трейдинг» (663 768,00 грн), був лише один учасник.

Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль зауважив, що за результатами аукціону на імпортний лот із сайдою та тріскою не було жодного учасника. Водночас активна конкуренція серед постачальників спостерігалась на українські товстолоб, короп і форель.

«Перші аукціони із закупівлі риби для потреб ЗСУ показали, що постачальники готові забезпечувати державні замовлення саме українською продукцією. На лоти з імпортною рибою – такою як сайда чи тріска – взагалі не надійшло жодної пропозиції. Це свідчить про реальний потенціал вітчизняного виробника. Подальша переорієнтація державних закупівель на українську рибу – це крок, який позитивно вплине на розвиток усієї рибної галузі», – зауважив голова Держрибагентства Владислав Невеселий.

За словами Коваля, Державний оператор тилу вже працює над розширенням номенклатури – щоб у наступних аукціонах українських позицій було ще більше. Це дасть змогу зміцнити внутрішній ринок, створити робочі місця, скоротити логістику і підвищити продовольчу безпеку.

«Ми вже надали пропозиції щодо розширення номенклатури каталогу новими позиціями риби саме вітчизняного виробництва. Рибна продукція не є унікальною. Проте українська продукція має ряд особливостей, які можуть бути вигідніше відносно імпортних аналогів. Як мінімум, гнучкість логістичного ланцюжка вища, а терміни поставок – коротші», – підсумувала директорка програми харчування ДОТ Галина Літош.

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики спільно з Кабінетом міністрів розпочали напрацювання дорожньої карти для переорієнтації держзакупівель на користь вітчизняної продукції. Переорієнтація вже розпочалась у рибному секторі.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader