Інтегрувати фінансовий потенціал українців поза межами держави найефективніше з допомогою інструментів дистанційного фінансування – вкладання в акції, облігації, сертифікати пайових венчурних фондів, проєктних криптовалют чи залучення до інвестицій у нові технологічні проєкти та стартапи, пише у статті «Від біженців до інвесторів. Час думати, як повертати трильйони розсіяного українства додому» економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ.
На думку експерта саме такий підхід зможе перетворити доходи українців за межами держави у вигідну для обох сторін схему взаємодії.
«По суті, для цього необхідно запускати максимально зручні, прості та дистанційні проєкти «народного фінансування». І робити це на платформі максимального спектра фінансових інструментів», - вказує аналітик.
Згідно з оцінкою аналітика, для такого залучення потрібно розглядати максимальний портфель стратегічних природних ресурсів, економічних активів та інфраструктурних об’єктів.
«Це можуть бути видобування корисних копалин, українські порти, залізниця, логістика, енергетика, зокрема атомна, газотранспортна система та підземні сховища газу, інше. Умовно кажучи, на екрані смартфону має бути з десяток «іконок» із назвами проєктів, куди розсіяне українство зможе в один клік інвестувати від ста до тисяч євро і більше», – пропонує він.
Залучення українців за кордоном та українців в Україні до хоча б міноритарного акціонерства національного надбання є одним найважливіших моментів розвитку країни після війни, додає економіст .