/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F3e4afb407ead2ee8b3f3a803b6e792e6.jpg)
Грандіозна фантасмагорія: рецензія на фільм "Опера!" з Венсаном Касселем
В Україні розпочався показ нетривіальної франко-італійської картини "Опера! Арії під час затемнення" — сміливої інтерпретації міфу про Орфея та Еврідіку. У фільмі режисерів Паоло Джеп Кукко і Давида Ліверморе зіграли Венсан Кассель, Фанні Ардан і Россі де Пальма.
Фокус уже встиг оцінити стрічку для гурманів від мистецтва.
Про що фільм "Опера! Арії під час затемнення" з Венсаном Касселем і Фанні Ардан
Увазі глядача — сучасна інтерпретація давньогрецького міфу про Орфея та Еврідіку. У день весілля Еврідіка стає жертвою трагічних подій. Нездатний змиритися з втратою, Орфей вирушає за коханою в царство мертвих. Таксист Хірон (Венсан Кассель) доправляє Орфея до готелю "Аїд", де йому доведеться пережити численні випробування, осягнути таємниці життя і смерті і, головне, дізнатися, чи зможе він забрати Еврідіку з собою у світ живих.
Знамениту міфічну історію подають в унікальній манері: творці фільму знайшли спосіб симбіозу кіно, опери та високої моди: усі костюми для стрічки пошили дизайнери модного дому Dolce & Gabbana.
На виході картина вийшла свого роду гімном естетичному візуальному ряду, в який ідеально "вплели" найзнаменитіші світові оперні арії.
Перед нами — фільм, сюжет якого розвивається з кінематографічною динамікою, але по суті є музичною театральною виставою.
Творці стрічки вдало винайшли такий собі всесвіт "позачасся", де перетинаються теперішнє, минуле і майбутнє, живі і мертві, дійсність і вигадка.
Царство Аїда представлено в картині розкішним готелем у стилі 1930-х років, який "населений" незвичайними персонажами, покликаними тлумачити Орфею закони світобудови.
Основна канва фільму зіткана з послідовно зібраних оперних композицій — арій Верді, Пуччіні, Генделя — і являє собою барвистий мюзикл.
Кульмінація сюжету в інтерпретації Лівермора і Гукко — Орфей повинен заспівати "Nessun Dorma" (арія з опери "Турандот" Пуччіні), не забуваючи, для кого він її виконує, щоб врятувати свою кохану. Тільки що назвати порятунком у цьому контексті — загадкова інтрига, яку розкривають глядачам лише в самому кінці.
Зближення театру і кінематографа — певна данина європейським тенденціям, що набирають популярності. У кінотеатрах дедалі частіше можна побачити театральні постановки, і фільм "Опера!" — свого роду відповідь і кульмінація цього симбіозу, готового стати новим жанром мистецтва.
Раніше Фокус писав, якою вийшла найскандальніша "Білосніжка" в історії.

